Nárok na rodičovský příspěvek

Docházka do školky a rodičovský příspěvek

Dobrý den, prosím o radu: Pobírám rodičovský příspěvek, dcera má 3 roky (nar. 12/2018). RD mám až do 08/2022, naskytla se mi však nyní možnost umístit dceru do MŠ a tedy bych mohla také hledat práci. Jak to bude s RD, budu ji nadále pobírat nebo jsou nějaká omezení pro dceru ve školce či pro […]

Zobrazit
 
 

Návrat do zaměstnání a nárok na rodičovský příspěvek

Dobrý den, Měla bych dotaz ohledně pobírání rodičovského příspěvku v případě návratu do pracovního procesu. Mám v plánu se vrátit v osmi měsících dítěte ke stejnému zaměstnavateli, na jinou pozici a za jiných platových podmínek. Hlídání bude zabezpečovat babička. Jen se ujišťuji, že v tomto případě budu mít stále nárok na rodičovský příspěvek. Děkuji Vám […]

Zobrazit
 

Rodičovský příspěvek pro OSVČ žijící v Itálii

Dobrý den, v březnu se mi narodí syn (první dítě). Jsem OSVČ s trvalým bydlištěm v ČR, ale většinu času bydlím v Itálii s mým italským manželem. Zde v Itálii bude mít trvalý pobyt i můj syn, který se zde také narodí. Nemocenskou si dobrovolně nehradím, takže na peněžitou pomoc v mateřství nárok nemám. Mám […]

Zobrazit
 
 

Zpětný nárok na rodičovský příspěvek

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na rodičovské dávky. Syn se nám narodil v září a já jsem si až nyní zažádala o rodičovský příspěvek. Domnívala jsem se, že mi bude zpětně vyplacen. Paní na úřadě mi řekla, že zpětně vyplácejí maximálně tři měsíce nazpět. Je to možný? Děkuji za vaši odpověď

Zobrazit
 

Nárok na rodičovský příspěvek po návratu ze zahraničí (z Anglie)

Dobrý den, Chtěla bych se zeptat, zda mám nárok na rodičovský příspěvek v dané situaci: Pracovala jsem asi 6 let v Anglii, ale před porodem jsem se vrátila do ČR. Jelikož mám nárok na mateřskou od mého anglického zaměstnavatele, jsem tedy pořád zaměstnanec Anglie, i když již žiji zde v ČR a dcera se narodila […]

Zobrazit
 

Nárok na umístění dítěte ve státní MŠ v době MD, nepracující rodič

Prosím o vysvětlení Zákona o státní sociální podpoře č.117/1995Sb. aktuální znění k 1. 7. 2020 §31 poslední věta: Docházka do uvedených zařízení se nesleduje u dětí starších 2 let. Je tedy v pořádku, že do státní MŠ může nastoupit na celodenní pobyt zdravé 3leté dítě (jedináček), kdy právě otec je na mateřské, aby podle matčiných […]

Zobrazit