Nemocenská 6 týdnů po porodu

Nemocenská před porodem, když nemám nárok na mateřskou

Dobrý den, na mateřskou dovolenou nastupuji 25.7. PN mi konci 24.7 ale na mateřskou nemám nárok, takže 6 týdnů před porodem se začíná pobírat nemocenská dávka. A já se chci zeptat, jak to s ni je, zda na ni mam nárok? Jsem zaměstnaná od prosince 2016, ale momentálně na PN od 29.6 A když na […]

Zobrazit
 
 

Nemocenská v souvislosti s porodem pro OSVČ

Dobrý den, jsem OSVČ a termín porodu mám 16. 8. 2017. Nemocenské pojištění jsem si nestihla platit 270 dní před porodem. Při konzultaci se sociálkou mi bylo sděleno, že mi stačí 3 splátky nemocenského pojištění a budu mít nárok na nemocenskou související s porodem. Platila jsem si tedy 5 měsíců 155 Kč/měsíčně. Dnes mi však […]

Zobrazit
 

Neschopenka v době před porodem a po porodu

Dobrý den, v současné době jsem v pokročilém stádiu těhotenství a jedná se o těhotenství rizikové. Těsně před otěhotněním jsem nastoupila do práce, ale v současné době jsem na neschopence. Jelikož nesplňuji kritéria pro čerpání mateřské dovolené (před nástupem do zaměstnání jsem byla cca 18 měsíců na pracovním úřadě vedená jako nezaměstnaná), tak otec dítěte, […]

Zobrazit
 
 

Co dostanu, když nemám nárok na mateřskou?

Dobrý den, chci se zeptat, zda dostanu nějakou peněžní pomoc před porodem, pokud nárok na mateřskou nemám, jelikož nemám odpracovaných 270 dni. Termín porodu mám 5. 9. 17, ale jsem na neschopence od 29. 6. 17 a pracovní smlouvu mám od 1. 12. 16 na dobu neurčitou. Jde se pak na „mateřskou dovolenou“ před porodem, […]

Zobrazit