Nemocenská během prvních 14 dnů

DPČ a nemocenská (brigáda z domu)

Dobrý den, byl jsem zaměstnán na HPP. Pak jsem onemocněl (pohybový aparát) a během PN jsem si našel brigádu z domu na dohodu o pracovní činnosti, ze které odvádím sociální pojištění. Následně jsem byl propuštěn. Nyní jsem tedy na PN a zároveň mám brigádu na DPČ. Je toto v pořádku? Nebo jak bych to měl […]

Zobrazit
 
 

Výpočet neschopenky – z čeho se počítá nemocenská

Dobrý den, mám dotaz ohledně nemocenské. Od 1. 7. 2020 jsem na nemocenské. Chtěla jsem si vypočítat výši, ale bohužel se v tom nevyznám. Bylo uvedeno průměrný měsíční příjem za 12 měsíců a průměr za poslední kalendářní čtvrtletí. Takže rok zpět za 7/2019 hrubý měsíční příjem činil 44500,- Kč (byly v tom prémie). Od 1. […]

Zobrazit
 

Výplata nemocenské po ukončení pracovní smlouvy na dobu určitou

Dobrý den, před ukončením smlouvy na dobu určitou jsem musel na nemocenskou. Pracovní smlouva mi skončila 31. 3. 2018 a nemocenská začala 26. 3. 2018. Musí mi bývalý zaměstnavatel platit nemocenskou do 14. dne od 4. dne? I když sedmý až 14. den je v dalším měsíci, tedy od 1. 4. do 8. 4. 2018, […]

Zobrazit
 
 

DPČ a náhrada mzdy za prvních 14 dní nemoci

Dobrý den, mám nastoupit na DPČ, (hodinová mzda 90-110 Kč/hod) s tím, že je v plánu odpracovat měsíčně 80 hodin v průběhu dvou týdnů. Můžu v týdnu, kdy budu vědět, že budu doma, nastoupit na neschopenku? A jakým způsobem mi bude vypočtena náhrada mzdy za prvních 14 dnu PN? Děkuji za odpověď.

Zobrazit
 

Přivýdělek při DPN – nádorové onemocnění

Dobrý den, Od srpna 2016 jsem na nemocenské z důvodu nádorového onemocnění. Nemocenské dávky nejsou až tak vysoké, a mám problém pokrýt povinné náklady. Hledala jsem na internetu, jak bych si mohla přivydělat, ale nejsem si jistá. Mohli byste mi poradit? Před nástupem na DPN jsem pracovala ve společnosti zařizující studijní programy pro studenty a […]

Zobrazit
 

Nemocenská v těhotenství – kdy dostanu peníze?

Dobrý den, jsem těhotná a na nemocenskou sem šla v 6 měsíci, tedy 18. 11. 2016. Vím, že první 14 dní platí zaměstnavatel, a pak sociálka. Ale jak dlouho trvá, než sociálka pošle peníze, a ke komu bych mela v případě dotazu zajít? Jsem z Mladé Boleslavi Děkuji

Zobrazit