Ochranná doba 180 dní

Ukončení pracovního poměru dohodou v těhotenství

Dobrý den, dne 12. 11. 2022 bych měla nastoupit na mateřskou (termín porodu 7. 1. 2023). Aktuálně jsem zaměstnaná na HPP s pracovní smlouvou na dobu neurčitou. Celkem vážně zvažuji ukončení pracovního poměru dohodou. Moje účetní mi řekla, že pokud ukončíme dohodou ze zdravotních důvodů (pracovní doba je přes noc tudíž nemohu už práci vykonávat), […]

Zobrazit
 
 

Nárok na mateřskou v době nemocenské od bývalého zaměstnavatele

Dobrý den přeji. Moc prosím o radu, která se týká přechodu z nemocenské na mateřskou. Dcera onemocněla v ochranné 7 denní době, když dostala výpověď ve zkušební době pro onemocnění (2x měla COVID). Je na nemocenské dodnes od 1. 3. 2022, poměr ukončený 28. 2. 2022. Nyní zjistila, že je těhotná v 5. týdnu a […]

Zobrazit
 

Těhotenství na Úřadu práce – jak získat nárok na mateřskou?

Dobrý den, po 9 letech jsem ukončila HPP v květnu 2021 u jedné firmy a přestěhovala se za přítelem s tím, že začnu během léta/podzimu podnikat. V tuto chvíli jsem nahlášená na Úřadu práce, mám podporu v nezaměstnanosti a zjistila jsem, že jsem těhotná. Jak nejlépe postupovat, abych měla nárok na mateřskou? Pokud to správně chápu, […]

Zobrazit
 
 

Těhotenství – nezaměstnanost – samoživitelka – na co mám nárok?

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu v mé současné situaci. Posledního května 2020 jsem dostala výpověď vzhledem k pandemii. Byly mi vyplaceny tři odstupné platy. V srpnu jsem se registrovala na ÚP. Mám nárok na podporu v nezaměstnanosti na pět měsíců. (prosinec 2020 – duben 2021). V říjnu jsem zjistila, že […]

Zobrazit
 

Výpočet PPM při evidenci na Úřadu práce

Dobrý den, přítelkyně pracovala u jednoho zaměstnavatele 11 let, do 31. 5. 2020., k 1. 6. 2021 nastoupila do nového zaměstnání. Tam ale ke konci zkušební doby dostala výpověď. Od 1. 9. 2020 je tedy nezaměstnaná. Termín nástupu na PPM jí vychází na 11. 1. 2021 A: Splňuje tedy 270 dní účasti na nemocenském pojištění […]

Zobrazit
 

Ochranná lhůta pro nárok na mateřskou (PPM) u OSVČ

Dobrý den, jsem OSVČ a platím si nemocenské pojištění v kuse už asi 2 roky. Koncem ledna mám nástup na PPM dle TP, ale chtěla bych přesušit živnost už od 1. 1. 2021. Tím pádem mi ale i zanikne účast na nemocenském pojištění, ovlivní to nějak můj nárok na PPM? Četla jsem o ochranné lhůtě, […]

Zobrazit