Ochranná doba 180 dní

Započítává se neschopenka do 270 odpracovaných dni pro nárok na PPM?

Dobrý den, jsem zaměstnaná od 1. 1. 2016 na dobu určitou do 31. 12. 2016. Smlouvu mi již neprodlouží. Před tím jsem byla zaměstnána od 1. 9. 2015 do 30. 11. 2015. Obě zaměstnaní na HPP. Momentálně jsem od 27. června 2016 na rizikovém těhotenství na neschopence. Pokud jsem to dobře spočítala, mám odpracovaných 269 […]

Zobrazit
 
 

Nárok na mateřskou – výpověď během rizikového těhotenství

Dobrý den, mám na Vás jeden dotaz, zda byste mi dokázali říct, jestli budu mít nárok na mateřskou. Má situace je taková, že jsem 8. 8. 2016 šla na rizikové těhotenství a 1. 12. mi přišla výpověď z práce. Smlouvu jsem měla na dobu určitou nejdéle do května 2016 za mateřskou, kdy ta paní nyní […]

Zobrazit
 

Těhotná ve zkušební době – nemocenská a mateřská

Dobrý den, od ledna 2012 jsem byla zaměstnaná. V září 2012 jsem šla na mateřskou na 2 roky a stále jsem byla zaměstnaná ve stejné práci. Od roku 2014 jsem byla na dva roky na neplaceném volnu s dítětem doma do věku necelých 4 let. Tato práce byla ukončena 4. 9. 2016 a 5. 9. […]

Zobrazit
 
 

Výpočet PPM – ukončení OSVČ a nástup do zaměstnání

Dobrý den, Mám na Vás dotaz ohledně výpočtu PPM a ochranné lhůty. Do včerejšího dne jsem byla OSVČ, a dobrovolnou nemocenskou jsem si platila min. 2 roky. Od dnešního dne nastupuji do nového zaměstnání. Jsem však těhotná (nástup na mateřskou v březnu 2017), proto mě zajímá, z čeho se bude počítat PPM – z posledního […]

Zobrazit
 

Těhotenství ve zkušební době

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem, který se týká přímo mě. 1 října 2016 jsem nastoupila do nového zaměstnání. Ale nyní jsem zjistila, že jsem těhotná. Jsem na začátku zkušební doby. U lékaře jsem ještě nebyla, jelikož vím, že kdybych tam hned šla, nechá mě na rizikovém doma. Před dvěma měsíci jsme totiž […]

Zobrazit
 

Jak se počítá ochranná lhůta pro mateřskou

Dobrý den, předně by mne zajímalo, zda se do 180 dní ochranné lhůty započítávají víkendy? A za druhé mi stále není jasné, jak dlouhá ochranná lhůta se mne bude týkat, když nepřetržitě pracuji od 1. 2. 2016, ale u dvou různých zaměstnavatelů. První zaměstnání začalo 1. 2. 2016 a skončilo 31. 8. 2016 a do […]

Zobrazit