Ošetřovné COVID

Nárok na ošetřovné při rotační výuce po otevření škol

Dobrý den, měla bych dotaz, od ledna čerpám bez přerušení na dceru ošetřovné. V březnu 18. 3. 2021 ji bylo 10 let. Ošetřovné jsem nepřerušila. Nyní bude navštěvovat v rámci rotací základní školu. Budu mít nárok na ošetřovné, samozřejmě pouze za dny kdy nebude dcera navštěvovat ZŠ v případě, že vyplním žádost o ošetřovné, navazující […]

Zobrazit
 
 

OČR za víkend – zkrácený pracovní týden

Dobrý den, ve firmě máme zkrácený pracovní týden Po-Čt. Mám nárok na OČR i v pátek na dítě, které chodí do druhé třídy?

Zobrazit
 

Nárok na Ošetřovné pro spolupracující osobu

Dobrý den, já pracuji jako OSVČ a provozovnu mam uzavřenou, manželka je v provozovně jako spolupracující osoba. Máme hendikepovaného, který má uzavřenou školu. Za manželku odvádí stát zdravotní a sociální pojištění. Má manželka nárok na ošetřovné? Děkuji za odpověď.

Zobrazit
 
 

Bylo už schváleno ošetřovné za březen ve výši 80%?

Dobrý den, Chci si teď na konci března vyplnit žádost o OČR za březen 2021. Dočetla jsem se, že se mělo ošetřovné za březen 2021 zvyšovat na 80%. Ale nikde nepíší, jestli už to bylo schváleno? Tak nevím, jestli mám s vyplněním žádosti čekat, nebo jak to vlastně je? Nerada bych o něco přišla. Děkuji za […]

Zobrazit
 

Může mít manžel narok na ošetřovné na děti?

Dobrý den, prosím o radu, mám dvě děti, syn 4 roky a dcera 9 let, jsem vedená na Úřadu práce jako uchazeč i zaměstnání. Po dlouhodobém vyčerpání jsem se zhroutila, léčím se a nezvládám péči o obě děti, které jsou doma. Může mít manžel ošetřovné, je normálně zaměstnán, na jedno z nich nebo musí mít […]

Zobrazit
 

Ošetřovné a víkendy

Dobrý den, prosím vás, když sem doma na ošetřovaném jen dvakrát do týdne některý týden jen jednou počítají se mi i víkendy? Děkuji za odpověď

Zobrazit