Ošetřovné COVID

Ošetřovné na dítě nad 10 roků

Dobrý den mám v péči syna. Za 3 měsíce mu bude 11 let. Jelikož jsem na něj sám, jsem nucen za daných okolností zůstat doma a učit se s ním. Mám si v práci brát dovolenou? Děkuji.

Zobrazit
 
 

OČR a vedlejší pracovní činnost

Dobrý den, potřebuji prosím poradit. Jsem s dcerou na OČR z důvodu uzavření ZŠ (pandemie koronaviru). Práci mám na hlavní pracovní poměr a pracovní dobu do cca 13,30, na toto pobírám to ošetřovné. Mám ale ještě vedlejší pracovní činnost – provoz ambulance, odpoledne, 3 dny v týdnu, max.6-7hodin týdně. Mohu odpoledne do ambulance, když mám […]

Zobrazit
 

Výpověď zaměstnanci během OČR z důvodu zavření školy

Dobrý den, může zaměstnavatel dát výpověď zaměstnanci, který je na OČR z důvodu zavření školy?

Zobrazit
 
 

Střídání OČR a home office

Dobrý den, chci se zeptat, když pečuji v měsíci březnu každý týden tak, že první tři dny v týdnu mám OČR a čtvrtek, pátek mám home office, zda se mi do ošetřovného budou počítat víkendy. Děkuji za odpověď.

Zobrazit
 

Ošetřovné – ošetřovné pouze na dítě do 10 let?

Dobrý den, platí opravdu ošetřovné pouze na dítě do 10 let? Děkuji

Zobrazit
 

Nárok na ošetřovné při zkráceném úvazku

Dobrý den, mám nárok na ošetřovné při zkráceném pracovním úvazku, kdy pracují ve 12h směnném provozu ve zdravotnictví, počet hodin při polovičním úvazku mám splněných (pár směn dokonce navíc, jelikož jsem vzala v dobré víře i některé směny za nemocné kolegyně). Má otázka zní, jestli v době pracovního volna mohu čerpat ošetřovné hlavně z důvodu […]

Zobrazit