Ošetřovné pro OSVČ podzim

Kompenzační bonus a ošetřovné – daňové přiznání

Dobrý den, budu podávat daňové přiznání za rok 2020. Chtěl jsem se zeptat, zda se do toho musí i dokládat kompenzační bonus a ošetřovné, které jsem pobíral na jaře z důvodu poklesu zakázek. Děkuji

Zobrazit
 
 

Ošetřovné střídání partnerů – zaměstnanec a OSVČ

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda může s dítětem být doma střídavě rodič zaměstnaný a rodič OSVČ. A hlavně, jak je to v případě, když dceři bude 2.11 10 let. Pochopila jsem, že záleží na tom, kdy došlo k uzavření škol. V případě, že je to před 10 rokem máme na ošetřovné nárok, až do opětovného […]

Zobrazit
 

Ako je to s OČR a podzimními prázdninami?

Dobrý deň, chcem sa opýtať ako je to s očr a podzimními prázdninami? Som samoživiteľka a pracujem v nepretržitom provoze v systéme krátky dlhý týždeň. Od 26.10. do 1.11. mi v práci vychádza zrovna dlhý týždeň, čo znamená že by som mala pracovať Po., Ut., Pá., So., Ne. Jenomže podľa uznesenia vlády ČR v tomno […]

Zobrazit
 
 

Nárok na ošetřovné při pobírání RP

Dobrý den, snacha je na rodičovské dovolené (dítě má necelé dva roky). Má ona sama nárok na ošetřovné při uzavření ZŠ v říjnu 2020 na staršího syna, který má 9 let? Anebo manžel, který však je OSVČ? Děkuji za vaši odpověď, s pozdravem

Zobrazit
 

Je nárok na OČR za dny 26. – 27. 10. 2020?

Dobrý den. Pokud škola byla uzavřena KHS už 7. 10. 2020, a já šla na OČR. Jak mám do tiskopisu pak uvést dny 26. – 27. 10. 2020? Určitě to zajímá vícero rodin. Děkuji a přeji krásný den.

Zobrazit
 

Platí se OČR při prázdninách v říjnu (od 26. 10. 2020)?

Dobrý den, Jsem zaměstnaná a mám dvě děti, které chodí na první stupeň základní školy. Vzhledem k tomu, že jsou školy od 14. 10. 2020 zavřené, tak jsem musela zůstat doma na OČR. Zajímalo by mě, jak se platí ošetřovné za prázdniny, co budou v říjnu? Protože letos nařídili mimořádné volno i na pondělí a úterý, tak […]

Zobrazit