Otcovská dovolená 2024

Co může žena dělat, když je muž na PPM?

Dobrý den, mám velmi specifický případ, ke kterému nikde na celém internetu nemůžu dohledat žádné podklady. Jedná se o takovou netypickou situaci, prosím o radu: Já: Zaměstnaná HPP na neurčito OSVČ vedlejší činnost Aktuálně: čerpám rodičovský příspěvek na 1. dítě Manžel: Zaměstnaný HPP na neurčito Po porodu a posléze po šestinedělí bychom chtěli, aby čerpal […]

Zobrazit
 
 

Má přítel nárok na mateřskou po převzetí dítěte do péče, i když já ne?

Jsem již několik let v domácnosti (na VZP vedená jako, že pečuji o děti, bez dluhu). Mám nárok na mateřskou nebo „jen“ rodičovskou? A je popřípadě možné, aby si partner (zaměstnaný) po převzetí dítěte do péče požádal po šesti týdnech o mateřskou, když bych já měla nárok pouze na rodičovskou?? Děkuji

Zobrazit
 

PPM na otce – matka studentka nemá nárok

Dobrý den, přítelkyně je studentka, já jsem zaměstnanec a čekáme miminko. Přítelkyně nemá nárok na PPM (peněžitou pomoc v mateřství), a měla by po porodu začít čerpat RP (rodičovský příspěvek). Od sedmého týdne po porodu hodláme podepsat dohodu o převzetí péče o dítě, aby se přítelkyně mohla věnovat dále studiu. Tím bych měl mít nárok […]

Zobrazit
 
 

Přechod z rodičáku na mateřskou v roce 2017 s pracovní smlouvou na dobu určitou

Dobrý den, prosím Vás mám dotaz. Byla jsem na rodičovském příspěvku na 3 roky. Ten jsem pobírala do července 2017. Ale momentálně čekáme druhé miminko a termín porodu 28. 2. 2017. Nástup na mateřskou mám na 17. 1. 2017. Jenže měla jsem pracovní smlouvu na dobu určitou a tu mi samozřejmě na mateřské neprodloužili. Končila […]

Zobrazit