Plošné uzavření škol

Mám nárok na ošetřovné (OČR) na vnuka, jako jeho babička?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat: Hlídám devítiletého vnuka, dcera dělá ve zdravotnictví a v dnešní době ji tam potřebují a vnuk by musel být doma sám. Mám jako babička právo čerpat ošetřovné? Jsem stále pracující a nemám už dovolenou. Ještě bych chtěla zmínit, že navíc bydlím na druhém konci republiky, jsem z Mostu a […]

Zobrazit
 
 

Ošetřovné střídání partnerů – zaměstnanec a OSVČ

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda může s dítětem být doma střídavě rodič zaměstnaný a rodič OSVČ. A hlavně, jak je to v případě, když dceři bude 2.11 10 let. Pochopila jsem, že záleží na tom, kdy došlo k uzavření škol. V případě, že je to před 10 rokem máme na ošetřovné nárok, až do opětovného […]

Zobrazit
 

Nárok na ošetřovné u syna 10 roků?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, když má syn 10 let tak nemám právo na ošetřované. Děkuji

Zobrazit
 
 

Ošetřovné při dovršení 10 ti let během čerpání OČR

Dobrý den, manžel zaměstnanec nastoupil na OČR okamžitě, jakmile zavřeli školy (nyní v říjnu). Dítěti bude 8.11.2020 10 let. Bude i po dovršení deseti let věku dítěte nárok čerpat dál OČR? Děkuji za odpověď Lucie

Zobrazit
 

Je nárok na OČR za dny 26. – 27. 10. 2020?

Dobrý den. Pokud škola byla uzavřena KHS už 7. 10. 2020, a já šla na OČR. Jak mám do tiskopisu pak uvést dny 26. – 27. 10. 2020? Určitě to zajímá vícero rodin. Děkuji a přeji krásný den.

Zobrazit
 

Žádost o ošetřovné říjen 2020

Dobrý den, Ráda bych se zeptala, zda žádost o ošetřovné bude i teď potvrzovat škola a kde, ji bude možné najít. A zda o ošetřovné lze žádat od 14.10 do 27. 10., kdy tyto dva dny nařídila vláda podzimní prázdniny. Děkuji. S pozdravem

Zobrazit