Porodné na druhé dítě 2024

Nárok na mateřskou dovolenou a zkrácený úvazek po rodičovské

Dobrý den, v září mi končí rodičovský příspěvek. Chtěla jsem se zeptat, pokud bych dala v práci výpověď a nastoupila na zkrácený úvazek, měla bych i při zkráceném úvazku nárok na mateřskou dovolenou? Děkuji za odpověď

Zobrazit
 
 

Nástup z RD na PPM – nárok na mateřskou u druhého dítěte

Dobrý den, zajímalo by mě, zda mám nárok na PPM u druhého dítěte. Mám pracovní smlouvu na dobu neurčitou. Termín porodu u druhého dítěte mám 1. 3. 2024. První syn bude mít 3 roky 14. 2. 2024. Bylo mi řečeno, že mám nastoupit na nemocenskou, abych zůstala v ochranné lhůtě a měla nárok na PPM. […]

Zobrazit
 

Nárok na PPM na druhé dítě se dvěma zaměstnáními v roce 2022

Dobrý den, prosím Vás o radu, zda je možné nějak ovlivnit výši PPM u druhého dítě. V květnu 2020 jsem nastoupila na mateřskou dovolenou, do té doby jsem měla dva pracovní poměry, ovšem u jednoho jsem nesplnila oněch 270 dní sociálního pojištění o 34 dní. Byla mi vyplácena PPM pouze z jednoho zaměstnání. V květnu […]

Zobrazit
 
 

Ukončení rodičovské dovolené v roce 2022 a začátek mateřské na druhé dítě

Dobrý den! V lednu 2022, mi končí po třech letech rodičovská dovolená. A v dubnu 2022, čekáme narození druhého dítěte, takže pak budu zase na mateřské. Můžete mi poradit, jestli se mám do té doby hlásit na Úřadu práce, když mi budou zbývat 3 měsíce do porodu? Děkuji za odpověď!

Zobrazit
 

Budu mít nárok na porodné na dvojčata – narodí se leden 2022?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat – máme 2 letého chlapečka, a v lednu 2022, by se nám měla narodit dvojčata. V jaké výši, bude prosím porodné? Četla jsem, že na druhé dítě, má být porodné 10 000 Kč, ale zase tam psali, že na dvojčata je to 23 000 Kč. Jak se to řeší v případě, že druhé dítě […]

Zobrazit
 

Budeme mít nárok na porodné na druhé dítě?

Dobrý den, Čekáme narození druhého miminka letos na konci prosince. Prvnímu je už 6 a půl roku. Chci se zeptat, zda budeme mít nárok na porodné, pokud manželova mzda činí průměrně 15.500 Kč. Já jsem už dva měsíce na neschopence, a budu až do porodu? Nemocenská je cca 12 – 13 000 Kč? Pokud ano, kam […]

Zobrazit