Porodné na druhé dítě 2024

Neplacené volno a rizikové těhotenství, nemocenská a rodičovský příspěvek

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, 22. března 2021 mi končí rodičovská dovolená, měla bych nastoupit do práce, kterou mám na dobu neurčitou. Chtěla bych požádat o neplacené volno do října, jelikož v září dcera nastupuje do školky, ovšem musím se na něm se svým zaměstnavatelem dohodnout. S mužem bychom rádi ještě jedno miminko. A […]

Zobrazit
 
 

Mateřská dovolená na druhé dítě – práce na zkrácený úvazek

Dobrý den, mám dotaz: S přítelem máme 2letého syna. V roce 2021, bychom chtěli zkusit další dítě. Když jsem porodila syna, tak mi v zaměstnání skončila pracovní smlouva na dobu určitou. Už nějakou dobu během mateřské, si ale chodím přivydělávat jako pokladní. Mám zkrácený úvazek a smlouvu mám na dobu neurčitou. Měla bych nárok na nějakou mateřskou a […]

Zobrazit
 

Mateřská dovolená x rodičovský příspěvek – dceři budou 4 roky

Dobrý den, potřebuji se zeptat, zda budu mít nárok na PPM. Teď jsem až do 30. 4. 2021 na rodičovské dovolené, dceři budou 4 roky 26. 4. 2021, takže tento měsíc mi bude rodičovská zanikat (30. 4. 2021). Jsem podruhé těhotná a jde mi o to, zda mi bude náležet PPM, když bych nastupovala na […]

Zobrazit
 
 

Mám nárok na mateřskou dovolenou při druhém dítěti?

Dobrý den, v současné době jsem na rodičovské dovolené s prvním dítětem (nar. 28. 8. 2019) Rodičovskou jsem měla v plánu pobírat do tří let věku dítěte (dle domluvy se zaměstnavatelem). Před rodičovskou jsem byla normálně zaměstnaná a probírala i mateřskou dovolenou. Nyní jsem ale opět těhotná a datum porodu vychází na půlku prosince. Jak […]

Zobrazit
 

Rodičovská na první dítě a narozeni druhého dítěte

Dobrý den, v březnu 2021 očekáváme druhé dítě a malé v té době budou 2 roky a 2 měsíce. Chci se zeptat, jestli mám nárok i na mateřskou. Když jsem se bavila se šéfem, tak ten řekl, že bych musela na 6 měsíců do práce, abych měla nárok na mateřskou. Děkuji

Zobrazit
 

RP na starší dítě, PPM na mladší dítě

Dobrý den, Čekáme druhé dítě, jelikož nemám aktivní žádnou pracovní smlouvu, nebudu mít nárok na mateřskou dovolenou a PPM. O PPM na druhé dítě bude žádat partner. Je možné, abych já dobírala RP na starší dítě a partner zároveň bral PPM na mladší narozené dítě? Nebo musím k datu narození druhého dítěte ukončit RP na […]

Zobrazit