Porodné v roce 2024

Porodné – jaké příjmy se započítávají?

Dobrý den, mám dotaz ohledně porodného. Jaké příjmy se tam započítávají: Termín porodu mám 11. února 2021. Od listopadu 2020 jsem v pracovní neschopnosti. Při pracovní neschopnosti vykonávám samostatně výdělečnou činnost na vedlejší příjem, jelikož mým hlavním zdrojem příjmu je zaměstnání. Musím tedy do mých příjmů započítat i příjmy vedlejší? A jak je mám počítat, […]

Zobrazit
 
 

Nárok na porodné – z čeho a jak se počítá?

Prosím o radu, jestli máme s přítelkyní nárok na porodné. Termín porodu je v únoru 2018. Přítelkyně je nezaměstnaná od března 2017. Já od 1.7.2017 OSVČ, předtím 4 měsíce na ÚP a předtím OSVČ. Chtěl bych se zeptat, jestli na porodné máme nárok, nebo případně z čeho a jak se počítá, jestli jsme nepřekročili limit […]

Zobrazit
 

Nárok na porodné při exekuci (jak se počítá příjem)?

Dobrý den, jsem na RD a očekáváme příchod druhého potomka. Manžel je v exekuci a já se ptám, do čistého příjmu na nárok na porodné, se počítá mzda před srážkou exekuce nebo konečná částka co je skutečně vyplacená? Děkuji za odpověď

Zobrazit
 
 

Na co mám nárok jako samoživitelka v roce 2017?

Dobrý den, jen jsem se chtěla zeptat, na co mám nárok, jako samoživitelka? Budu na to úplně sama. Má se mi to narodit koncem února 2017 nebo začátkem března 2017 Děkuji za pochopení

Zobrazit
 

Mám nárok na porodné?

Dobrý den Mam otázku ohledně porodného. Termín mám teď v listopadu. Takže budu dokládat příjmy za čtvrtletí červenec-září? Pokud ano. V červenci jsme měli příjem s přítelem 18500, v srpnu též, ale v září se mi zaměstnavatel proplácel dovolenou, takže příjem je 23000. Budeme mít nárok na Porodné? Děkuji.

Zobrazit
 

Zamítnuté porodné – odvolání proti rozhodnutí

Dobrý den, Žádala jsem o porodné na dítě, které se narodilo v březnu 2016 (1. dítě). Dokládali jsme příjmy za období říjen-prosinec 2015. Otec čistý příjem 14460,-/měsíčně. Já nemocenská za období 1.10. – 31.12.- vyplaceno celkově 15364,- Když to sečtu, vychází mi, že na porodné bychom dosáhli. Avšak přišel dopis, kde tvrdí, že rozhodný příjem […]

Zobrazit