Porodné v roce 2024

Máme nárok na porodné?

Dobry den! Jsem cizinka, bydlím v Brně 3 roky, jsem studentka, vždy jsem jen studovala, nepracovala. Manžel je Cech, je rozvedeny a má dceru, platí alimenty ve výši 3500 Kč/měsíčně. Začátkem prosince se má nám narodit dítě. Za poslední čtvrtletí (7,8,9 měsíc) průměr jeho měsíčného příjemku činí ve výši 18606 Kč. Prosím Vás, máme nárok […]

Zobrazit
 
 

Porodné pro rok 2015 – započítává se i rodičovský příspěvek?

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, zda-li se do výpočtu porodného započítává i rodičovský příspěvek. Doma máme s manželem 2,5 letou dcerku a v březnu čekáme dvojčátka. 2,5 roku jsem pobírala 6100 a nyní jsem si navýšila rodičovský příspěvek na max., abych ho stihla vybrat. Může to nějak ovlivnit výpočet? Předem děkuji za odpověď […]

Zobrazit
 

Budeme mít nárok na porodné?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zdali dostaneme porodné na druhé dítě. Máme s přítelem chlapečka, kterému budou 2 roky a 1 měsíc až se nám narodí druhé mimčo to se má narodit 25.března jelikož pobírám rodičák 7 100 Kč a přítel má na nejvýš 22 000 Kč neměla jsem nárok u prvního dítka ani […]

Zobrazit
 
 

PPM na druhé dítě – mám nárok na peněžitou pomoc v mateřství nebo ne?

Mateřská Dobrý den, mám dotaz ohledně mateřské. Od 7. 7. 2011 do 18. 1. 2012 jsem pobírala mateřskou. Po mateřský rodičovský příspěvek do 1. 9. 2014. Teď jsem znovu těhotná ale od 20. 8. 2014 jsem zaměstnaná.(Od 28. 8. 2014 nemocenská) Termín porodu 18. 1. 2015 Moje otázka zní: mám nárok na peněžitou pomoc v […]

Zobrazit
 

Bude v roce 2015 porodné i na druhé dítě?

Dobrý den, někde jsem slyšela, že se snad plánuje, že by od příštího roku (2015) bylo porodné i na druhé dítě. Mám už jednoho malého chlapečka a nyní jsem opět těhotná. Termín porodu mám na konci ledna 2015, tak by mě zajímalo co je pravdy na tom, že bych mohla dostat porodné? Bude se to […]

Zobrazit