Průměrná mzda v ČR v roce 2024

Výpočet výše podpory v nezaměstnanosti při částečném úvazku

Dobrý den, můj čistý příjem za poslední čtvrtletí, ze kterého se vypočítává výše podpory v nezaměstnanosti, dle výplatních pásek činil cca 58 000 Kč. Poslední z těchto měsíců jsem pracovala na snížený pracovní úvazek – 0,6. Půlrok předtím jsem byla na nemocenské. Zaměstnavatel opakovaně tvrdí, že spočítal výši průměrného výdělku pro úřad práce na částku 42 000 […]

Zobrazit
 
 

Podpora po nemocenské – výpočet průměrného výdělku

Dobrý den, s paní účetní si lámeme hlavu nad údajem o výši průměrného výdělku. Máme zaměstnance, který byl od 1. 11. 2020 na pracovní neschopnosti. Jelikož to bylo kvůli obavě před covidem, táhla se neschopnost až do 30. 4. 2021. Ze strany zaměstnance byl pak po ukončení pracovní neschopnosti rozvázán pracovní poměr dohodou. Pro úřad […]

Zobrazit
 

Výpočet průměrného výdělku a čerpání dovolené

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda ovlivní výši průměrného čistého výdělku (PČV) pro Úřad práce, pokud budu v rozhodném období pro výpočet výdělku čerpat dovolenou. Mám podat výpověď tak, aby se PČV počítal z období, kdy nebyla čerpána dovolená nebo z období, kdy byla čerpána nebo je to lhostejné? Jak by to bylo, pokud by […]

Zobrazit
 
 

Podpora na ÚP po dlouhodobé nemoci

Dobrý den, Měla bych na Vás velkou prosbu. Hledala jsem na netu odpověď na to, co potřebuji vědět, ale výklady jsou dost nesrozumitelné. Jsem v pracovní neschopnosti od 30. 01. 2017 a po schváleném prodloužení mi končí 13. 05. 2018. K tomuto dni mi běží výpověď dohodou ze zdravotních důvodů. Po tomto dni se půjdu […]

Zobrazit