Prodloužení mateřské na 4 roky

Konec pracovní smlouvy – co dělat, když nemám hlídání pro dítě

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli když syn má 2 roky a 6 měsíců, a já chodím do práce, ale hlídání mi skončilo a nemá ho kdo hlídat, jestli mě zaměstnavatel musí ukončit pracovní smlouvu, abych mohla být se synem?

Zobrazit
 
 

Prodloužení rodičovského příspěvku – kolik je podpora po rodičovské 2023?

Dobrý den, není mi úplně jasné, pokud si chci nechat prodloužit rodičovský příspěvek a nemám jistotu zaměstnání (resp. nejsem zaměstnaná), tak mi ÚP bude nadále po dobu vyplácení příspěvku hradit sociální a zdravotní? Všude se píše o případech návratu do zaměstnání…. A pochopila jsem správně, že po skončení příspěvku se mohu přihlásit na ÚP, jako […]

Zobrazit
 

Školka při prodloužení rodičovské

Dobrý den, opět se na Vás obracím s dotazem, který se týká prodloužení rodičovské o neplacené volno a školky pro dcerku. V březnu 2021 mi RD končí, rodičovský příspěvek však budu dále pobírat až do jejích čtyř let. Poradila jste mi, a potvrdila mi to i pojišťovna, že vzhledem k pobírání příspěvku za mě bude […]

Zobrazit
 
 

Odstupné při končící rodičovské dovolené

Dobrý den, syn bude mít v květnu 3 roky. Protože mi ho ve školce vezmou až od září, prodloužila jsem si pobírání rodičovského příspěvku do srpna 2018. V zaměstnání, kde jsem před MD pracovala, mé místo převzala manželka majitele firmy a nemají mi co nabídnout, proto budeme řešit ukončení pracovního poměru. Chci se zeptat, zda […]

Zobrazit
 

Prodloužení RD a nárok na nějaké sociální dávky?

Dobrý den. Čerpám RD do 2 let dítěte a spolu s tím i rodičovský příspěvek v nejvyšší možné částce 11500 Kč. Změnila se ale situace, a já budu muset být doma zřejmě déle, tedy do 3 let dítěte. Vím, že zaměstnavatel je povinen mi RD do tří let věku dítěte prodloužit, ale zajímalo by mě, […]

Zobrazit