Průměrná mzda v ČR 2024

Podpora v nezaměstnanosti po dlouhodobém marodění v cizině

Dobrý den, pracoval jsem v Německu cca 4 roky a poslední rok a půl jsem marodil. Nyní jsem se zaevidoval na ÚP a bylo sděleno, že mám nárok na podporu v nezaměstnanosti vypočítanou z průměru v České republice tj. 39 306 Kč, ale jen 0.15násobku 2 měsíce tj. 5896 Kč, další 2 měsíce 0.12násobek tj. […]

Zobrazit
 
 

Minimální mzda u práce na DPP

Dobrý den, mám dotaz ohledně práce na DPP. Když zaměstnavatel nabízí za hodinu 80 Kč čistého, je to v souladu se zákoníkem práce? Není to méně než minimální mzda? Děkuji za odpověď.

Zobrazit
 

Výpočet náhrady mzdy za svátek + nemocenská?

Zdravím, měl bych 2 dotazy. Od kdy se počítá neschopenka – od 1 dne nebo až od 4 dne (zdali první 3 dny jsou neplacené)? A 2 dotaz – firma je nově založená od 1. 1. 2021 a za leden jsem měl cca53 hrubého – čistého 41 tisíc. Zaměstnavatel nám vypočítal průměr za svátek cca850,-. […]

Zobrazit
 
 

Výpočet průměrného výdělku a čerpání dovolené

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda ovlivní výši průměrného čistého výdělku (PČV) pro Úřad práce, pokud budu v rozhodném období pro výpočet výdělku čerpat dovolenou. Mám podat výpověď tak, aby se PČV počítal z období, kdy nebyla čerpána dovolená nebo z období, kdy byla čerpána nebo je to lhostejné? Jak by to bylo, pokud by […]

Zobrazit
 

Výpočet podpory z více pracovních poměrů v předchozím období

Dobrý den, manželka pracuje ve státní instituci jako vědec, kde je běžné, že její celkový pracovní poměr se skládá s několika dílčích úvazků, tak jak pracuje na jednotlivých grantech apod. Za poslední rok měla průměrný příjem cca 35.000 čistého, ale minulý měsíc jí skončili dílčí úvazky na dvou projektech a má celý úvazek u jednoho […]

Zobrazit
 

Mzdová účetní mi špatně spočítala daně, mohu se nějak bránit?

Dobrý den, obracím se na vás s dotazem ohledně toho, jak postupovat, pokud mám podezření, že mi naše mzdová účetní špatně spočítala daně. Zajímalo by mě, jak se mohu bránit? Mám podezření, že naše účetní špatně započítává daňové slevy a já tak musím platit na dani mnohem více než bych měl. Zkoušel jsem si vypočítat vše […]

Zobrazit