Rodičovská na 4 roky

Mateřská dovolená x rodičovský příspěvek – dceři budou 4 roky

Dobrý den, potřebuji se zeptat, zda budu mít nárok na PPM. Teď jsem až do 30. 4. 2021 na rodičovské dovolené, dceři budou 4 roky 26. 4. 2021, takže tento měsíc mi bude rodičovská zanikat (30. 4. 2021). Jsem podruhé těhotná a jde mi o to, zda mi bude náležet PPM, když bych nastupovala na […]

Zobrazit
 
 

Školka při prodloužení rodičovské

Dobrý den, opět se na Vás obracím s dotazem, který se týká prodloužení rodičovské o neplacené volno a školky pro dcerku. V březnu 2021 mi RD končí, rodičovský příspěvek však budu dále pobírat až do jejích čtyř let. Poradila jste mi, a potvrdila mi to i pojišťovna, že vzhledem k pobírání příspěvku za mě bude […]

Zobrazit
 

Sociální dávky – na co máme nárok po narození dítěte?

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, dozvěděl jsem se, že má bývalá přítelkyně, která žila v jiné domácnosti než já, porodila mé miminko. Momentálně jsme se tedy k sobě vrátili, a bydlíme ve společné domácnosti. Chtěl jsem se zeptat, na co máme nárok? Porodné, mateřská, příspěvek na dítě, příspěvek na bydlení, doplatek na bydlení, a […]

Zobrazit
 
 

Prodloužení rodičovské na 4 roky

Dobrý den, v současné chvíli čerpám rodičovskou ve variantě 3 let, končit bude 1/2018. Chtěla bych si rodičovskou prodloužit na 4 roky, v práci mám dobu neurčitou. Ale není mi jasné pár věcí. 1. Budu ten 4. rok stále na rodičovské? Nebo na neplaceném volnu? Během neplaceného volna mohu dostat výpověď? 2. Když do konce […]

Zobrazit
 

Kam se hlásit po narození druhého dítěte?

Dobrý den, do konce prosince jsem pobírala rodičovský příspěvek na syna. Teď jsem hlášena na pojišťovně jako osoba pečující o dítě do 4 let. V červnu porodím druhé dítě, nemám nárok na PPM a nechci pobírat 4letou variantu RP, tudíž jej budeme řešit přes manžela. Jak to v tomto případě se mnou v souvislosti s […]

Zobrazit
 

Rodičovská dovolená na 3 roky v roce 2017?

Dobrý den, je možné vyčerpat rodičovský příspěvek během tří let? Nebo stále platí na 4 roky? Nikde jsem se nedočetla, jestli je tato změna už aktuální. Mám termín porodu v červenci. Děkuji za odpověď.

Zobrazit