Sociální dávky pro důchodce 2024

Lednová valorizace důchodů 2024 – budu mít nárok na doplatek k důchodu?

Dobrý den, Zajímalo by mě, jak je to se zvyšováním důchodů od ledna 2024. Mám nárok na starobní a vdovský důchod. Na internetu se píše, že se důchody zvýší o 360 Kč. To platí jenom pro starobní důchod? Nebo i pro ten vdovský? Dostanu navíc dohromady 720 Kč? A také by mě zajímalo jak to […]

Zobrazit
 
 

Příspěvek na bydlení – jak se dokládají náklady na bydlení (vodné, stočné, odvoz odpadků,…)

Od 1. 2. 2024 odchází manželka do předčasného důchodu. Protože ČSSZ ji zřejmě pošle první výplatu důchodu určitě po více jak 90-ti dnech od nástupu do důchodu, nebude mít manželka žádný příjem min. 3měsíce. Pak by se počítal pouze můj (manžel) příjem. Platíme zejména zálohy na el. energii 10.000Kč/měsíc + plyn 300Kč/měsíc, čtvrtletně platíme vodné […]

Zobrazit
 

Neschopenka v důchodu – nárok na nemocenskou po skončení zaměstnání

Jsem v důchodu a pracuji dál, smlouva na dobu neurčitou. Onemocněl jsem a jsem v pracovní neschopnosti. Pokud bych teď ukončil pracovní poměr třeba dohodou, budu dál dostávat nemocenskou až do ukončení pracovní neschopnosti?

Zobrazit
 
 

Příspěvek na bydlení pro důchodce – výše příjmů

Dobrý den chtěl bych se zeptat, zda se započítává 100% důchodu jako rozhodný příjem při žádosti příspěvků na bydlení. Dříve se vždy započítávalo pouze 80% důchodu, bylo mi řečeno na Úřadě, že se to od 1. 7. 2021 změnilo a že se započítává 100 % důchodu jako rozhodný příjem.

Zobrazit