Souběh mateřské a rodičovské

Možnosti zvýšení rodičovského příspěvku před narozením druhého dítěte

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaké mám možnosti. Momentálně jsem se synem na rodičovské a pobírám 10000 Kč (jinak jsem OSVČ). Syn se narodil 3. 3. 2020. Momentálně jsem zjistila, že čekáme další miminko, tak bych se ráda zeptala, jaké máme možnosti navýšení, abychom stihli vybrat co nejvíce. Nebo jestli by mohl manžel pobírat rodičovskou […]

Zobrazit
 
 

Souběh rodičovského příspěvku a mateřské (peněžité pomoci v mateřství)

Vážená paní, Vážený pane, chci se touto cestou dotázat, zda je možnost, aby manžel pobíral PPM (splňuje podmínky nároku na dávku) a zároveň na toto stejné dítě bych pobírala RP? Někde mi tvrdí, že to nelze a někde zase ano a opírají se o z.č. 117/1995, §30b, odst.3 „Má-li v rodině jeden z rodičů v […]

Zobrazit
 

Souběh rodičovského příspěvku (RP) a peněžité pomoci v mateřství (PPM)

Dobrý den, zajímalo by mě, zda mám nárok na vyplacení poměrné části rodičovského příspěvku v případě, že mám v jednom měsíci souběh RP a PPM. Pobírám RP na první dítě ve výši 29.000,- a zároveň mi 26.5. začal nárok na PPM kvůli narození druhého dítěte. Za měsíc květen mi byla vyplacena poměrná část PPM za […]

Zobrazit
 
 

Nástup na mateřskou z rodičovské dovolené

Dobrý den chtěla bych se zeptat, jestli musím jít oznámit ukončení rodičovského příspěvku na první dítě, když jsem od 9.2 2018 nastoupila na mateřskou dovolenou na druhé dítě? Teď v březnu mi přišla vyplacená dávka za únor jak rodičovský příspěvek, tak mateřský příspěvek a nevím, jestli jí nebudu muset vracet? Děkuji

Zobrazit
 

PPM pobírá otec, rodičovskou matka, lze souběžně?

Dobrý den, čekáme doma druhé dítě. Žena nemá nárok na PPM, a tak jej budu pobírat já po skončení 6-ti nedělí. Trvá také max. 28 týdnů? Ženě skončila rodičovská v lednu a od února je na úřadu práce. Aby nemusela být na úřadu vedená, může na narozené dítě pobírat rodičovskou souběžně v době, kdy já […]

Zobrazit
 

Nízká PPM a „dorovnání“ do výše rodičovského příspěvku

Dobrý den, prosím Vás o radu týkající se výše PPM. Do 31. 12. 2016 jsem byla zaměstnancem. Od 1. 1. 2017 podnikám (OSVČ), od 5. 1. 2017 si hradím nemocenské pojištění (v minimální výši), sociální pojištění hradím samozřejmě také (ale opět v minimální výši). V květnu 2017 jsem otěhotněla, předpokládaný termín porodu je na začátku […]

Zobrazit