Zákon číslo 262/2006 Sb – Zákon zákoník práce

Pracovní doba v těhotenství – zkrácení dlouhých směn

Dobrý den, jsem zaměstnaná jako prodavačka s nepravidelnou pracovní dobou. Většinou pracujeme v 11 hodinových směnách několik dní po sobě, ale momentálně jsem těhotná a je to pro mě vyčerpávající. Chtěla bych se proto zeptat, jestli mám nárok na zkrácení pracovní doby nebo jestli je nějak omezeno, kolik dnů po sobě jdoucích mohu pracovat. Děkuji […]

Zobrazit
 
 

Prodloužení smlouvy na dobu určitou při mateřské

Dobrý den, pracuji a mám smlouvu na dobu určitou, která mi končí 31. 12. 2017. Můj dotaz zní: Kdybych otěhotněla a musela jít na rizikové, tu smlouvu mi mohou nebo nemusí prodloužit? Nebo není nikde žádná jistota, že bych se měla kam vrátit po mateřské dovolené. Nebo varianta kdybych otěhotněla, mohla chodit do práce, dokud […]

Zobrazit
 

Nárok na řádnou dovolenou po PPM

Dobrý den, dne 4. 4. 2017 mám termín porodu, na mateřskou dovolenou (PPM) bych nastupovala 6 týdnů před porodem, tedy 21. 2. 2017. U zaměstnavatele pracuji od r. 2010, za poslední dobu jsem nebyla v pracovní neschopnosti. Řádnou dovolenou za r. 2016 budu mít k 31. 12. 2016 plně vybranou. Když si ke konci PPM […]

Zobrazit
 
 

Práce ve svátky a krátká dovolená

Dobrý den, pracuji ve směnném provozu krátký a dlouhý týden. Kdykoli padne v týdnu svátek máme tam volno, tak jako normálně by mělo být, i kdyby nebyl svátek, a víkend pracujeme. A co se týče blížících Vánoc 24 práce 25 nařízená dovolená a 26 už normálně tedy práce. A to nemluvím, 2 týdny dovolené v létě, […]

Zobrazit
 

Mateřská dovolená pro otce dítěte, dvě zaměstnání

Dobrý den, přítelkyně bude za 6 týdnů rodit a rozhodujeme se, zda-li půjde na mateřskou ona či já. Vzhledem k tomu, že její zaměstnavatel se již vyslovil, že si přeje, aby přítelkyně pracovala ihned po porodu dále, je tedy zřejmé, že na mateřskou půjdu já. Pracuji jako učitel od roku 2010 u jednoho zaměstnavatele, ovšem […]

Zobrazit