Zákon o nemocenském pojištění – č. 187/2006 Sb.

Možnost vycestovat do zahraničí během neschopenky

Dobrý den, mám zlomenou ruku a dlouhodobě jsem v léčení. Zajímalo by mě, zda ke konci neschopnosti a při rehabilitaci, bych mohl vycestovat do lázní v zahraničí? Vlastně bych tímto podpořil ozdravný proces rehabilitace, který bych si sám také hradil. Děkuji za odpověď.

Zobrazit
 
 

Změna zaměstnání před nástupem na mateřskou

Dobrý den, dne 2. 5. 2016 jsem nastupovala do nového zaměstnání, předtím jsem pracovala přes dva roky v jiném, zaměstnání navazovalo. Nyní od 1. 1. 2017 budu mít bohužel neschopenku. Chtěla bych se zeptat, ze kterého zaměstnání se mi bude počítat Peněžitá pomoc v mateřství a mateřská dovolená, pokud mi mateřská připadá na červenec 2017. […]

Zobrazit
 

Odvoz do porodnice v době pracovní neschopnosti

Dobrý den, nikde nemůžu dohledat odpověď na svoji otázku, proto se obracím sem. Za 2 týdny mám termín porodu a přítel je už 6 týdnů v pracovní neschopnosti s vyhřezlou ploténkou, tedy bez vycházek. Zajímalo by mě, jestli je nějaká možnost, aby mě doprovodil k porodu (nebo alespoň dovezl do porodnice) a nehrozil mu žádný […]

Zobrazit
 
 

Ošetřování 14ti letého dítěte

Dobrý den, mám nárok na ošetřování 14 letého dítěte při horečce – chřipce? Pracují na dobu neurčitou. Doktor se nás snaží přesvědčit, že to zvládne samo. Nelíbí se mi, aby byla celý den sama doma s horečkou, nemáme doma babičku ani dědečka. Děkuji za odpověď

Zobrazit
 

Práce v době nemocneské

Dobrý den, byla jsem delší dobu na nemocenské s nohou, a pro svého zaměstnavatele jsem vykonávala nějakou práci doma na počítači. Dal mi vždy mimořádnou odměnu. Je to tak v pořádku? Jiná pracovnice byla na nemocenské 4 měsíce a zaměstnavatel jí v době DPN doplácel měsíčně mimořádné odměny za minulá období. Je toto tak v pořádku? […]

Zobrazit
 

Zatím mi nepřišla nemocenská?

Dobry den, chci se zeptat, kdy my přijde nemocenská za prosinec 2015 lístek na peníze jsem dala pozdě 14.1.2016. Tak jestli mam ještě vůbec čekat na nějaké peníze. Děkuji

Zobrazit