Zákon o nemocenském pojištění – č. 187/2006 Sb.

Co dělat po skončení smlouvy v práci?

Dobrý den, mám dotaz. Jsem od května 2014 zaměstnaná ve státním podniku, od října 2015 marodím (s tím že jsem zjistila, že jsem těhotná, ale pak jsem bohužel potratila :( ), smlouva v práci mi končí na dobu určitou posledního dubna tohoto roku. Pokud by se znovu nezadařilo „otěhotnět“ do doby kdy budu sice zaměstnaná, […]

Zobrazit
 
 

DPČ při nemocenské

Dobrý den, pracuji jako servírka, mám dlouhodobou nemocenskou se žaludkem. Mohu si doma přivydělat na DPČ? Jednalo by se o částku do 1900kč, ale ne pro mého zaměstnavatele. Nemocenskou od ČSSZ pobírám. Předem děkuji

Zobrazit
 

Vyplacení nemocenské – kdy chodí dávky?

Dobrý den, mám dotaz, manžel začal narodit 2.112015 a ukončil neschopenku 31. 12. 2015 a do dnes mu nepřišli nemocenské dávky. Má to složenou. Do jakého termínu se zasílají dávky? Děkuji za odpověď

Zobrazit
 
 

Opakovaná nemocenská – budu mít nárok na dávky?

Dobrý den, jsem práce neschopen od 12. 2. 2015 kvůli silnému astmatu a alergii na pyly. Do zaměstnání nastupuji 1. 2. 2016. Slyšel jsem, že pokud v průběhu roku 2016 onemocním, že nemám nárok na nemocenskou, zajímalo by mě, kolik dní v průběhu roku 2016 musím mít odpracováno, abych tento nárok měl. Děkuji za odpověď.

Zobrazit