Zákon o pomoci v hmotné nouzi (zákon č. 111/2006 Sb.)

Příspěvky na bydlení a životní minimum

Dobrý den, jsem na mateřské, pobírám 5500, bydlím u své matky bez přítele, který je veden v rodném listě a platí na dítě 1000kc měsíčně. Mamka vydělává 9500. Mám nárok příspěvek na bydlení a životní minimum? děkuji za radu

Zobrazit
 
 

Hmotná nouze a příjmy z prodeje věcí na internetu

Dobrý den, Moje dcera má 2 děti, a to 10 a 2 roky a je samoživitelka. Alimenty nepobírá žádné. Bydlí v nájemním bytě a pobírá mateřskou a hmotnou nouzi. A věřte, že je to opravdu bída. Bydlí v kraji v Jižních Čechách, kde jste bez auta ztraceni. Doprava je drahá, lékaři jsou daleko, tak internet je pro ni […]

Zobrazit
 

Dávky hmotné nouze pro nezaměstnané na Úřadu práce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné pobírat podporu v nezaměstnanosti a zároveň hmotnou nouzi nebo jiný příspěvek. Momentálně jsem na UP, kde pobírám podporu kolem 5 tis. (Tento měsíc necelých 4500 Kč). A zároveň příspěvek na bydlení, který se většinou pohybuje kolem 3 tis. nebo méně. Náklady na bydlení mám celkem 8344 […]

Zobrazit
 
 

Jak se počítá příjem u dávek hmotné nouze

Dobrý den, byl mi počítán jako příjem příspěvek na péči 4000kč co dostává moje babička. Babička mi nic nedává, pouze přispívá na cestu, co ji doprovázím k lékaři. Jak je možné že se tento příjem počítá mě automaticky, bez prokázání skutečnosti. Jsem bez práce na hmotné nouzi. Od března už budu pracovat. Pokrátili mi dávku […]

Zobrazit
 

Daňové přiznání a sociální dávky

Dobrý den, Minulý rok jsem pobírala dávky pomoci v hmotné nouzi a příspěvek na bydlení. Od září jsem nastoupila do práce na HPP. Chtěla jsem se zeptat, zda se tyto příspěvky zahrnují do Prohlášení poplatníka daně z příjmu FO nebo nikoli? Děkuji S pozdravem

Zobrazit
 

Příspěvek na bydlení a trvalý pobyt na městském úřadu?

Měl bych jeden dotaz. V OP mám evidované trvalé bydliště na Městském Úřadě. Bydlím na ubytovně v tom samém městě se řádnou nájemní smlouvou. Jsem evidován na ÚP a pobírám příspěvek na živobytí. Mám nárok zažádat o příspěvek na bydlení? Moc děkuji za odpověď.

Zobrazit