Zákon o veřejném zdravotním pojištění (číslo 48/1997 Sb.)

Nahlášení na Úřadu práce po neúspěšné maturitě v září

Dobrý den, omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale poslední dobou mi to stále vrtá hlavou. Jde o to, že v roce 2019 jsem končila střední školu s maturitou, v plánu bylo pokračovat na vysokou, nicméně jsem první zkoušku neudělala a musela jí zkusit na podzim, tedy září 2019 (učitelka nám říkala, že jsme stále […]

Zobrazit
 
 

Zdravotní a sociální pojištění po skončení podpůrčí doby nemocenské

Dobrý den. Dne 6 října mi skončila podpůrčí doba pracovní neschopnosti. Měsíc před tímto datem, jsem žádal o prodloužení neschopenky. Lékařské zprávy od praktického lékaře někde ztratily na úřadě. Byli zaslaný s dodáním listem. Proto se vše zdrželo. Nakonec mi teď žádost zamítli a mám žádat o invalidní důchod. Jenže už jsem 14 dnů po […]

Zobrazit
 

Nemocenská a konec pracovní smlouvy

Dobrý den, 31. 5. 2021 mi skončila pracovní smlouva. Byl jsem ale touto dobou už 2 měsíce na nemocenské, kterou mi lékař ukončil ve středu 9. 6. 2021. Následující den, jsem byl u bývalého zaměstnavatele pro papíry o ukončení zaměstnání, na úřad práce jsem šel v pondělí 14. 6. 2021 Nedávno jsem dostal rozhodnutí o […]

Zobrazit
 
 

Ukončení zaměstnání v půlce měsíce – musím chodit na Úřad práce

Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli musím chodit na Úřad práce, když mi skončila pracovní smlouva ke 12. 2. 2021 a do nového zaměstnání nastupuji až od 1. 3. 2021. Jedná se tedy jen o 14 dní nezaměstnanosti. Je nutné se hlásit na Úřadu práce (zejména pro placení sociálního a zdravotního pojištění) nebo lze […]

Zobrazit
 

Zdravotní pojištění v době těhotenství

Dobrý den, chci se zeptat, jak je to se zdravotním pojištěním v době těhotenství. Nyní už si ho asi 3 měsíce platím sama (na ÚP nejsem, občas sem měla nějakou brigádu), ale nyní bych už uvítala, kdyby za mě tuto povinnost převzal stát. Jak mám postupovat? Mám se jít zaevidovat na UP, i když vím, […]

Zobrazit
 

Kdo platí zdravotní pojištění během neschopenky po skončení zaměstnání?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat: Dne 28. 7. 2019 jsem nastoupila do karantény, která trvala do 10. 8. 2019. Ke dni 10. 8. 2019 jsem obdržela výpověď ve zkušební době. Dne 11. 8. 2019 jsem nastoupila na nemocenskou, která trvala do 15. 11. 2019. Nyní mě pojišťovna vyzvala k úhradě zdravotního pojištění za období […]

Zobrazit