Zastavení insolvence během roku 2024

Osobní bankrot 2024 – kalkulačka pro výpočet splátek během insolvence

Osobní bankrot, je laické označení pro situaci, když je někdo v insolvenci – resp. kdy se jedná o případ oddlužení fyzické osoby u soudu. Lidé s velkými dluhy, které už nezvládají splácet, mají možnost obrátit se na soud, a podat žádost o zahájení insolvenčního řízení. Podmínkou jsou minimálně 2 dluhy po splatnosti (nebo dluhy, kde akutně hrozí […]

Zobrazit
 
 

Srážky z nemocenské při insolvenci

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Tím, že jsem nikdy nemarodila, tak nevím, jak se vyplácí dávky. Před dvěma měsíci, mi byla povolena insolvence, před měsícem jsem musela podstoupit operaci, je to měsíc co nyní marodím. Chtěla jsem se zeptat, jak se ty dávky vyplácí a zda mi strhnou i insolvenční částku? Jsem matka samoživitelka, […]

Zobrazit
 

Bude mít student nárok na kompenzační bonus – podporu 25 tisíc pro OSVČ?

Dobrý den, Jsem studentem třetího ročníku vysoké školy. Už dva roky podnikám jako OSVČ v oblasti IT. Podnikání mám jako přivýdělek během studia. Zajímalo by mě, jak je to s podporou 25 tisíc pro OSVČ, kterou minulý týden schválila vláda. Dočetl jsem se, že platí i pro studenty. Můžete mi to potvrdit? Mám i jako student nárok […]

Zobrazit
 
 

Bude nějaká podpora pro lidi na OBZP (práce na dohodu)

Dobrý den, Před epidemií jsem pracovala na dohodu o provedení práce pro jednu firmu. Ta teď musela zavřít a já jsem úplně bez příjmu. Četla jsem, že bude nějaká podpora pro živnostníky, která by snad mohla být i pro ty co pracují na dohodu. Ale pak zase psali, že to neplatí, tak nevím. Můj dotaz […]

Zobrazit
 

Zastavení exekuce a insolvence během epidemie 2020

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to během epidemie s exekucí a insolvencí? Vzhledem k tomu, že třeba mě osobně vypadly skoro všechny příjmy, tak by mě zajímalo, jak se to bude řešit. Nebude vláda rušit exekuce? Třeba alespoň na tři měsíce? Fakt by mě zajímalo, z čeho si jako myslí, že to teď budu platit. […]

Zobrazit