Životní minimum pro jednotlivce 2024

Dotaz na příspěvek na živobytí při hlášení trvalého bydliště

Dobrý den, mám nárok na příspěvek na živobytí, pokud jsem hlášený trvale s více občany na virtuálním sídle. Nevím však počet trvale nahlášených osob. Jsem v současné době bez příjmu. Pokud mám nárok alespoň na existenční minimum, budu rád za informaci. Co vše budu potřebovat k vyřízení? Děkuji

Zobrazit
 
 

Co budu dostávat po skončení podpory v nezaměstnanosti?

Dobrý den, co mam dělat po skončení podpory v nezaměstnanosti když jsem stále nenašel práci? Někde jsem se dočetl, že mi dále bude vypláceno životní minimum, ale na úřadě mi paní pořád říkala jen o hmotné nouzi. Děkuju.

Zobrazit
 

Končící rodičovská dovolená a úřad práce

Dobrý den, končí mi rodičovská dovolená a jsem nucena podat výpověď z práce (nezvládli bychom pokrýt starost o děti, pracovala sem na 3 směny a jednosměnný provoz mi v práci odmítli dát). Budu tedy na Pracovním úřadu. Pochopila sem správně, že budu dostávat zhruba 5 měsíců něco kolem 2 500? Ráda bych se proto zeptala, […]

Zobrazit
 
 

Mám nárok na nějaké sociální dávky, i když žiji s rodiči?

Dobrý den, chci se zeptat, zdali mám nárok na nějaké příspěvky nebo doplatky. Na začátku měsíce jsem nastoupila do práce, ve které si vydělám necelých 6 tisíc čistého. Je to na HPP. Je mi 23 let a bydlím s rodiči. A vím, že pokud s nimi bydlím tak sociálka mi toho moc nedá. Proto se […]

Zobrazit
 

Hmotná nouze a příspěvek na bydlení

Dobrý den, mam kamarádku, která se dostala do velmi špatné situace. Nevím jak ji co nejvíce pomoci. Kamarádku před třemi měsíci vyhodili z bytu, dostala se do špatné finanční situace, a vyhodili ji. Tři měsíce je, dalo by se říci, bezdomovec. Sebrali jí i malého syna, mateřskou také, pobírá její máma, o malého se stará […]

Zobrazit
 

Zřízení nového účtu při exekuci

Dobrý den, jsem v exekuci, zaměstnavatel mi strhává ze mzdy. Chci si založit účet u banky, za jakou dobu se exekutor dozví, kde jsem si účet založila a zablokuje ho. Nebo všechny banky mají příkaz hlásit exekutorovi dle rodného čísla zakladatele účtu, vše hned hlásit exekutorovi? Děkuji

Zobrazit