Změny ošetřovné během epidemie koronaviru

OČR a vedlejší pracovní činnost

Dobrý den, potřebuji prosím poradit. Jsem s dcerou na OČR z důvodu uzavření ZŠ (pandemie koronaviru). Práci mám na hlavní pracovní poměr a pracovní dobu do cca 13,30, na toto pobírám to ošetřovné. Mám ale ještě vedlejší pracovní činnost – provoz ambulance, odpoledne, 3 dny v týdnu, max.6-7hodin týdně. Mohu odpoledne do ambulance, když mám […]

Zobrazit
 
 

Kdy se podává žádost o OČR?

Dobrý den, chci se zeptat, jestli opět stačí žádost na OČR začátkem dalšího měsíce? Byla jsem na OČR říjen – listopad, mám zažádat o nový formulář pod číslem nebo žádat přes číslo z předchozího OČR. Do práce chodím dva dny v týdnu, ostatní dny jsem doma s dětmi, které jsou v 1. třídě. Děkuji

Zobrazit
 

Je OČR placené pouze za pracovní dny nebo i za víkendy?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat: Jsem od 1. 3. 2021 na OČR z důvodu zavření mateřských škol. Má otázka zní… Mám placené i víkendy nebo pouze pracovní dny? Děkuji.

Zobrazit
 
 

Nárok na ošetřovné v březnu 2021 – 10 narozeniny

Dobrý den, od 1. 3. 2021 jsem nastoupila na OČR – nahlásila jsem ho v práci. Synovi bude 21. 3. 2021 už 10 let. Pochopila jsem, že pokud nastoupím na OČR před narozeninami, mám nárok, dokud OČR nepřeruším. Ale jak je to s tím vygenerovaným číslem na žádosti? To si vlastně vygeneruji, až synovi bude […]

Zobrazit
 

Krizové OČR od 1. 3. 2021

Dobrý den, chci se zeptat, zda mam stále nárok na OČR. Školu uzavřeli 21. 12. 2020, na OČR jsem nastoupila hned od 4. 1. 2021. Synovi bylo 10 let 21. 2. 2021. Vzhledem k tomu, že jsem podala žádost v době, kdy mu bylo 9 let a od prosince stále školu pro 4. ročník neotevřeli, […]

Zobrazit
 

Ošetřovné střídání partnerů – zaměstnanec a OSVČ

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda může s dítětem být doma střídavě rodič zaměstnaný a rodič OSVČ. A hlavně, jak je to v případě, když dceři bude 2.11 10 let. Pochopila jsem, že záleží na tom, kdy došlo k uzavření škol. V případě, že je to před 10 rokem máme na ošetřovné nárok, až do opětovného […]

Zobrazit