Změny sociální dávky 2024

Dočerpání rodičovské dávky před narozením druhého dítěte

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, zdali je možné si zažádat o vyplacení zbytku rodičáku. Čekám v brzké době druhé dítě a rodičák mi vychází do května ale, jelikož budu za chvíli rodit, tak mi ty dva zbylé měsíce, co bych měla ještě vyčerpat, utečou. Je nějaká možnost o vyplácení této dávky zažádat? děkuji za […]

Zobrazit
 
 

Sociální dávky při přiznání invalidního důchodu – vrácení přeplatku?

Dobrý den, včera jsem obdržela vyjádření z Prahy z ČSSZ o přiznání částečného invalidního důchodu 1 stupně. Jsem vedena dlouhodobě na úřadě práce, samoživitelka s 15ti letým synem, pobírám hmotnou nouzi, příspěvek na a do bydlení a přídavky. Invalidní důchod mi přiznali od začátku roku 2015 takže důchodové mi posílají za 30 měsíců zpětně. Budu […]

Zobrazit
 

Vrácení přídavků na děti – pokud se mi zvýšily příjmy?

Dobrý den, do 31. 9. 2016 jsem žila ve společné domácnosti se svým manželem a dvěma dětmi, pobírala jsem na děti přídavky ve výši 1200 Kč. Naše příjmy byly dohromady cca 23000 Kč. Manžel od nás k tomuto datu odešel a rozvedli jsme se. Od října 2016 žiju ve společné domácnosti se svým bratrem (příjem […]

Zobrazit
 
 

Kdy nahlásit těhotenství na sociálce

Dobrý den, jsem samoživitelka v evidenci na ÚP a pobírám sociální dávky, na bydlení, přídavky na děti a hmotnou nouzi na živobytí, nyní jsem v 13týdnu těhotenství a nevím, kdy to mám na těchto úřadech nahlásit. Zda musím uvést přítele i když spolu nebydlíme a zda to nějak ovlivní můj nynější příjem. Bojím se, že […]

Zobrazit
 

Výše rodičovského příspěvku

Hezký dobrý den, mám k prosbičku – chci si změnit výši rodičovského příspěvku a můj denní vyměřovací základ je 386,-Kč, na jakou částku si mohu rodičovský příspěvek zvednout? Prosím o výpočet nejvyšší přibližné částky, o kterou mohu požádat, děkuji. Přeji hezký den

Zobrazit
 

Rodičovská dovolená na 3 roky v roce 2017?

Dobrý den, je možné vyčerpat rodičovský příspěvek během tří let? Nebo stále platí na 4 roky? Nikde jsem se nedočetla, jestli je tato změna už aktuální. Mám termín porodu v červenci. Děkuji za odpověď.

Zobrazit