Zvýšení nemocenské v roce 2024

Výpočet nemocenské ve zkušební době – kolik dostanu za jeden měsíc?

Dobrý den, v srpnu 2021 jsem po 4 letech na dohodu ukončila zaměstnání (můj hrubý příjem byl 32 000 Kč). Pak jsem byla od 1.9 – 12.10 registrovaná na UP, 13.10 jsem nastoupila do nového zaměstnání. Zaměstnavatel se však po 6 dnech rozhodl, že novou pozici otevírat nebude a ukončil můj poměr ve zkušební době. Zde […]

Zobrazit
 
 

Ošetřovné či nemocenská v případě souběhu nemoci (COVID) matky a dítěte

Dobrý den, ráda bych zjistila, jak správně postupovat v případě, že jsem zároveň nemocná já i dítě (COVID pozitivní). Je správně, zažádat si u svého doktora o nemocenskou nebo žádat u pediatra o ošetřovné? Pokud se mohu rozhodnout sama, je pro mě nějaká z těchto variant výhodnější, s ohledem na současnou situaci? Předem děkuji za […]

Zobrazit
 

Výpočet neschopenky – z čeho se počítá nemocenská

Dobrý den, mám dotaz ohledně nemocenské. Od 1. 7. 2020 jsem na nemocenské. Chtěla jsem si vypočítat výši, ale bohužel se v tom nevyznám. Bylo uvedeno průměrný měsíční příjem za 12 měsíců a průměr za poslední kalendářní čtvrtletí. Takže rok zpět za 7/2019 hrubý měsíční příjem činil 44500,- Kč (byly v tom prémie). Od 1. […]

Zobrazit
 
 

Nárok na nemocenské dávky u pracujícího důchodce

Dobrý den, zaměstnanec pobírá starobní důchod. Byl v pracovní neschopnosti od 3. 11. 2016 do 1. 1. 2017 a další navazující neschopnost pokračovala od 2. 1. 2017 do 31. 3. 2017. Na jaké nemocenské dávky má v tomto daném případě nárok? Děkuji

Zobrazit
 

Rychlejší vyplacení rodičovského příspěvku v roce 2017?

Dobrý den, mám dotaz. Nyní mám dcerku, která má 7. 5. 2017 rok a jsem v pátém měsíci těhotenství. Rodičovskou pobírám tu nejvyšší částku, a jelikož se druhé narodí v září, tak vím, že budu muset rodičovskou předčasně ukončit. Přijdu tím, ale o cca 80 000 Kč, což mě přijde dost nespravedlivé. Slyšela jsem o změně […]

Zobrazit
 

Nárok na mateřskou – jak se počítá dovolená?

Dobrý den, chceme s partnerkou miminko, ale nejsme si jisti, zda bude mít nárok na mateřskou. Pracuje u jednoho zaměstnavatele od 1. října 2016. Zatím není těhotná, takže mi vychází, že pokud by otěhotněla nyní ale ještě do porodu pracovala, a tak by měla splňovat požadavek 270 dnů bez problému? Ale jak se do toho […]

Zobrazit