Kompenzační bonus pro začínající podnikatele

Kompenzační bonus 2022 – budu na něj mít nárok?

Dobrý den Zajímalo by mě, jak to bude s novým kompenzačním bonusem, teď na podzim a v roce 2022? Četl jsem, že pro OSVČ by měl být nárok na 1000 Kč. Nevím ale jak se bude dokládat pokles příjmu? Začal jsem totiž podnikat až během června 2021 (živnostenský list mám od 10. 6. 2021, před tím jsem […]

Zobrazit
 
 

Zamítnutí kompenzačního bonusu 2021

Dobrý den, můžete mi prosím poradit? V září roku 2019 jsem začala podnikat v oboru mobilní pedikérka. Dosud jsem čerpala bez větších problémů kompenzační bonusy pro OSVČ. Až doposud. Rozhodné období tedy pro mne na měsíc únor je 11 a 12 měsíc roku 2019 a leden 2020. To byl můj průměr 7250 korun. Začínala jsem, a […]

Zobrazit
 

Zákonný nárok na kompenzační bonus 2021

Dobrý den, Od ledna 2019 podnikám v oblasti letectví. První půl rok jsem věnoval zásadním investicím a nastartování této poměrně náročné činnosti a fakturovat jsem začal v srpnu 2019. Pokud použiji jako srovnávací období uváděné měsíce leden – srpen, nemohu tudíž deklarovat pokles příjmů 50 procent, přestože příjem ve srovnávaném období je minimální, stejně jako […]

Zobrazit
 
 

Kompenzační bonus – srovnávací období u začínajícího OSVČ

Dobrý den Chci se zeptat, které po sobě následující tři měsíce mohu použít pro vypočítání průměru na kompenzační bonus na únor 21 až březen 21, protože mé podnikání začalo říjen 2019. První příjmy jsem měl až leden 2020 a to z důvodu, protože mi hygiena neumožnila otevřít provozovnu.

Zobrazit
 

Kompenzační bonus 2021 – rozhodné období

Dobrý den, jsem OSVČ – kadeřnice. Zahájení provozování mám od 10.8.2020 a příjmy mám od 1.9.2020. Chtěla bych zažádat o kompenzační bonus 2021, ale nevím za jaké rozhodné období prokázat ztrátu. Děkuji

Zobrazit
 

Kompenzační bonus únor březen 2021 – začátek podnikání v roce 2020

Dobrý den, udělal jsem si OSVČ 21. 9. 2020. Do té doby jsem pracoval jako zaměstnanec ve fabrice. Jaké období musím vykázat příjmy, abych mohl zažádat o kompenzační bonus za únor a březen?

Zobrazit