Průměrná mzda v ČR 2024

Z čeho se mi bude počítat podpora v nezaměstnanosti

Dobrý den, od roku 2017 jsem střídavě na MD/RD postupně se třemi dětmi. V červnu 2024 mi konči RD a zřejmě ukončím pracovní poměr, protože nemám hlídání pro syna. Plánuji se přihlásit na Úřad práce a žádat o podporu v nezaměstnanosti. Otázka je, z čeho mi bude podpora vypočtena? Je možnost, že se bude počítat […]

Zobrazit
 
 

Podpora v nezaměstnanosti po dlouhodobém marodění v cizině

Dobrý den, pracoval jsem v Německu cca 4 roky a poslední rok a půl jsem marodil. Nyní jsem se zaevidoval na ÚP a bylo sděleno, že mám nárok na podporu v nezaměstnanosti vypočítanou z průměru v České republice tj. 39 306 Kč, ale jen 0.15násobku 2 měsíce tj. 5896 Kč, další 2 měsíce 0.12násobek tj. […]

Zobrazit
 

Minimální mzda u práce na DPP

Dobrý den, mám dotaz ohledně práce na DPP. Když zaměstnavatel nabízí za hodinu 80 Kč čistého, je to v souladu se zákoníkem práce? Není to méně než minimální mzda? Děkuji za odpověď.

Zobrazit
 
 

Výpočet náhrady mzdy za svátek + nemocenská?

Zdravím, měl bych 2 dotazy. Od kdy se počítá neschopenka – od 1 dne nebo až od 4 dne (zdali první 3 dny jsou neplacené)? A 2 dotaz – firma je nově založená od 1. 1. 2021 a za leden jsem měl cca53 hrubého – čistého 41 tisíc. Zaměstnavatel nám vypočítal průměr za svátek cca850,-. […]

Zobrazit
 

Výpočet průměrného výdělku a čerpání dovolené

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda ovlivní výši průměrného čistého výdělku (PČV) pro Úřad práce, pokud budu v rozhodném období pro výpočet výdělku čerpat dovolenou. Mám podat výpověď tak, aby se PČV počítal z období, kdy nebyla čerpána dovolená nebo z období, kdy byla čerpána nebo je to lhostejné? Jak by to bylo, pokud by […]

Zobrazit
 

Výpočet podpory z více pracovních poměrů v předchozím období

Dobrý den, manželka pracuje ve státní instituci jako vědec, kde je běžné, že její celkový pracovní poměr se skládá s několika dílčích úvazků, tak jak pracuje na jednotlivých grantech apod. Za poslední rok měla průměrný příjem cca 35.000 čistého, ale minulý měsíc jí skončili dílčí úvazky na dvou projektech a má celý úvazek u jednoho […]

Zobrazit