Pracovní právo a mzdy

Konec smlouvy na dobu určitou a mateřská dovolená

Dobrý den, mám dotaz ohledně nároku na mateřskou dovolenou. U zaměstnavatele mám smlouvu na dobu určitou a to do 31. 5. 2017 a předpokládaný termín porodu na 30. 5. 2017. Mám tedy nárok na mateřskou dovolenou i při konci smlouvy? Předem děkuji za odpověď, Barbora.

Zobrazit
 

Nárok na PPM při práci na dobu určitou

Dobrý den, chtěla jsem zeptat zda-li budu mít nárok na PPM. Dne 3. června 2015 jsem nastoupila do zaměstnání po 3lete mateřské dovolené. Pracovní poměr jsem měla na dobu neurčitou, v srpnu 2015 jsem ukončila pracovní poměr na dohodu, a nastoupila jsem od září 2015 do nového zaměstnání, které bylo lépe placené tam mam smlouvu […]

Zobrazit
 
 

Odstupné po zrušení pracovního místa

Dobrý den. Dostal jsem výpověď pro zrušení pracovního místa s dvouměsíční výpovědní lhůtou. U zaměstnavatele jsem pracoval 7 let a sám zaměstnavatel mi řekl, že mi vyplatí odstupné za 3 měsíce dle zákona a dále mi bylo oznámeno, že jestli budu chtít odejít dřív než po dvou měsících tak mi bránit nebude. No a teď […]

Zobrazit
 

Konec RD a ukončení pracovního poměru

Dobrý den, 25.3. mi končí RD a tudíž bych se měla vrátit do zaměstnání. Zaměstnavatel ale nejen že pro mne nemá práci, ale také změnil místo podnikání. Nemá tedy problém s tím, dát mi výpověď s uvedením §52. Vím tedy, že mi od prvního následujícího měsíce poběží dvouměsíční výpovědní lhůta a po ní bych měla […]

Zobrazit
 
 

Zdravotní pojištění na UP

Ještě dodatek k té smlouvě o provedení školení v dotazu ze 4. 3. Šlo mi o to, že jsem až toho 1. zjistila ze nebudu na smlouvě a tudíž jsem se nenahlásila na UP a za ten 1. měsíc nemám žádnou fixní mzdu, pouze případné provize, pokud by se hned podařilo. Musím tedy jít do […]

Zobrazit
 

Výpověď ve zkušební době

Dobrý den, jsem ve zkušební době (do 31. 3.) a chci dát výpověď. Můžu podat výpověď ze dne na den nebo ji musím oznámit zaměstnavateli 3 dny předem. Od 1. 4. nastupuji do nového zaměstnání, má proto cenu se po výpovědi přihlásit na úřad práce? Předem děkuji

Zobrazit