Rodičovský příspěvek a neschopenka (rizikové těhotenství)

Dobrý den,

Můj dotaz zní, zda je možné pobírat rodičovský příspěvek (na první dítě) a zároveň být na neschopence s rizikovým těhotenstvím?

Rodičovská dovolená skončí 6/6/2024.

Předem děkuji za odpověď.

Dotaz poslal/a: Lenka, 14.04.2024 20:14
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 16.04.2024 16:39 napsal/a:

Dobrý den,

Rodičovský příspěvek, a rodičovská dovolená, jsou dvě různé věci, které jsou vzájemně nezávislé.

Na rodičovskou dovolenou, máte nárok do 3 roků dítěte. A rodičovská dovolená vám končí nejpozději v den 3 narozenin dítěte. Od následujícího pracovního dne se vracíte do zaměstnání.

Na rodičovský příspěvek můžete mít nárok až do 4 roků dítěte (letos se to měnilo, u dětí narozených od 1. 1. 2024, je maximální délka rodičovského příspěvku, už také jenom 3 roky).

Na rodičovský příspěvek, můžete mít nárok, i když už pracujete v zaměstnání.

Pokud byste po skončení rodičovské dovolené pracovala v původním zaměstnání, tak by to nemělo vůbec žádný vliv na výplatu rodičovského příspěvku. To samé platí i pro případ, kdy si během rodičovské dovolené najdete nějakou brigádu nebo přivýdělek.

Pokud po skončení rodičovské dovolené onemocníte, tak máte nárok na neschopenku a nemocenskou, podle běžných podmínek. A současně s tím dál dostáváte i rodičovský příspěvek. Je celkem jedno, jestli budete na neschopence z důvodu nějaké nemoci, úrazu, nebo jestli to bude kvůli rizikovému těhotenství.

Stejně tak byste po skončení rodičovské dovolené, měla nárok i na ošetřovné, pokud by vám onemocnělo dítě, a vy s ním musela zůstat doma. A opět by to nemělo vliv na výplatu rodičovského příspěvku.

Obráceně to ale neplatí – dokud jste na rodičovské dovolené, tak nemůžete mít nárok na nemocenskou nebo ošetřovné.

Na rodičovský příspěvek, máte nárok, dokud jsou splňovány podmínky pro nárok na tuto sociální dávku. Platí to i během zaměstnání, po skončení rodičovské dovolené.

Pozor jenom na to, že nárok na rodičovský příspěvek vám zaniká ve chvíli, kdy se vám narodí další dítě. Nebo ve chvíli, kdy vám bude vznikat nárok na mateřskou (peněžitou pomoc v mateřství), u druhého dítěte.

Začátek mateřské je v době 8 až 6 týdnů před porodem. Do té doby, byste měla mít vyčerpaný celý rodičovský příspěvek na první dítě (nebo je pak případně nárok na doplacení zbylé částky – po porodu dalšího dítěte).

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Výživné na těhotnou studentku VŠ (s otcem dítěte nežije)

-

Dobrý den, chtěla bych vědět jak je to v případě vyživovací povinnosti vůči těhotné studentce. Dcera čeká miminko je ve 4 ročníku na VŠ, s otcem dítěte nežije. Dokud bude potřebovat, bude bydlet u nás. Má otec dítěte vyživovací povinnost k naší dceři nebo je vyživovací povinnost na nás, rodičích?

Zobrazit odpověď

Druhé těhotenství – mám na něco nárok?

-

Dobrý den, mám dítě (3 roky) v září 2024 by mělo nastoupit do MŠ, rodičovský příspěvek pobírám do října 2024. Můj dotaz zní… plánujeme druhé dítě, ale před prvním porodem jsem měla práci na dobu určitou (rok). Na mateřskou jsem nastoupila v únoru 2021 a tentýž měsíc mi skončila smlouva u zaměstnavatele, takže je mi […]

Zobrazit odpověď

Výpočet mateřské – neschopenka nebo neplacené volno?

-

Dobrý den, Zajímalo by mě co je lepší a jaký to má vliv na druhou mateřskou. První dítě narozené 6/2021, rodičovská dovolená do 6/2024 a rodičovský příspěvek až do 12/2024. Druhé dítě termín porodu 11/2024. Co je lepší jít na neschopenku od 6/2024 – 10/2024 nebo si vzít na tu dobu neplacené volno? A má […]

Zobrazit odpověď

Brigáda při mateřské na DPP/DPČ u jiné firmy

-

Dobrý den, Pracuji na částečný úvazek (25h/týdně) pro IT společnost jako naborarka a naskytla se mi možnost brigády na DPP/DPČ u jiné firmy jako asistentka. Na začátku června mám však nastupovat na mateřskou dovolenou – mohu si během této doby „novou“ práci, která by byla na DPP nebo DPČ ponechat? Děkuji moc za odpověď a […]

Zobrazit odpověď