Nemocenská a ukončení pracovního poměru – mám jít na Úřad práce?

Dobrý den, jsem na nemocenské. Zaměstnavatel mě donutil dát výpověď dohodou.

V případě, že dohodu nepodepíšu, měl připravené důvody k výpovědi pro porušení pracovní kázně.

Její důvody byly neoprávněné, ale musela bych se obrátit na soud.

Dohodu jsem tedy podepsala. Jak mám nyní postupovat?

Zaevidovat se na úřadu práce?

Děkuji za odpověď.

Dotaz poslal/a: Hana, 22.03.2024 17:12
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 24.03.2024 16:35 napsal/a:

Dobrý den,

Pokud jste během pracovní neschopnosti ukončila pracovní poměr dohodou, tak se pro vás aktuálně nic nemění.

Vaše neschopenka bude pokračovat dále (dokud ji neukončí lékař) a dále byste měla mít nárok i na nemocenské dávky.

Na nemocenské dávky, je nárok i po skončení pracovního poměru, pokud je neschopenka zahájena ještě během zaměstnání, nebo nejpozději do 7 dní od ukončení pracovního poměru.

Je zde pouze jedna výjimka, která se týká náhrady mzdy za nemoc od zaměstnavatele. Ta je vyplácena během prvních 14 dní neschopenky. Na náhradu mzdy už není nárok, po skončení zaměstnání.

Pokud jste ale v pracovní neschopnosti již déle než 2 týdny, tak už dostáváte nemocenské dávky. A ty jsou vypláceny dále i poté, co vám skončilo zaměstnání.

Na nemocenskou může být nárok až 380 dní od začátku neschopenky (nebo je případně možné žádat i o prodloužení).

Během neschopenky nemá smysl chodit na Úřad práce, protože by vás nemohli zařadit do evidence jako uchazeče o zaměstnání – viz paragraf 25, zákon o zaměstnanosti, odstavec 2:

(2) Uchazečem o zaměstnání se nemůže stát fyzická osoba v době, po kterou 

a) je uznána dočasně neschopnou práce,

Na Úřad práce, byste tedy měla jít až poté, co vám bude ukončena neschopenka (o ukončení neschopenky rozhoduje váš lékař, na základě vašeho zdravotního stavu). Pak je vhodné jít na Úřad práce do 3 pracovních dní.

Po skončení neschopenky, budete mít nárok na podporu v nezaměstnanosti (pracovní neschopnost po skončení zaměstnání, se pro nárok na podporu, počítá jako náhradní doba zaměstnání).

V závislosti na tom, jak dlouho budete na neschopence, se podpora bude počítat z průměrného výdělku v posledním zaměstnání nebo z průměrné mzdy v ČR (pak je ale podpora dosti nízká).

Během neschopenky, za vás platí zdravotní pojištění stát. A pracovní neschopnost po skončení zaměstnání, se vám počítá i jako náhradní doba důchodového pojištění.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Pracovní neschopnost a nemocenská:

Neschopenka ve zkušební době a ukončení pracovního poměru

-

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to s neschopenkou ve zkušební době? Nastoupila jsem do práce na začátku ledna 2024. Zkušební doba je na 3 měsíce V polovině února jsem onemocněla a mám zatím pořád neschopenku. V pátek mi volali z práce, že se mnou ukončí pracovní poměr. Jak to bude teď, když jsem na neschopence? Kdo […]

Zobrazit odpověď

Výpověď a neschopenka – ochranná doba, kdo platí nemocenskou?

-

Dobrý den, chci se zeptat, na ochrannou lhůtu po ukončení pracovního poměru. Dostala jsem výpověď, teď uběhly dva měsíce a měla jsem nastoupit na nové místo, ale tam mě teď nevezmou, protože jsem nemocná (chřipka). Když nastoupím na nemocenskou, kdo mě ji hradí? Děkuji

Zobrazit odpověď

Opakovaná pracovní neschopnost – výpověď dohodou, nezaměstnanost

-

Dobrý den, mám poněkud složitý dotaz v oblasti 56 + a opakované PN. Koncem roku 2023 jsem onemocněl vážnou nemocí a už nyní vím, že léčba bude minimálně půl roku, a to jen pokud půjde vše dobře. Už nyní mám plánovanou totální endoprotézu na podzim 2025, která si zase vyžádá půlroční rehabilitaci. Protože jsem odpovědně […]

Zobrazit odpověď

Nárok na nemocenské dávky – výpověď ve zkušební době v 1. den nemoci?

-

Pracovala jsem jako zaměstnanec a dostanu ukončení pracovního poměru po odpracování cca 1,5 měsíců, tedy ve zkušební době ve chvíli, kdy donesu potvrzení o pracovní neschopnosti. Je v tomto případě nárok na nemocenské dávky? Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď