Náhrada mzdy za prvních 14 dní po skončení zaměstnání

Kdo platí nemocenskou po skončení zaměstnání – začátek v ochranné lhůtě 7 dní

Dobrý den, potřeboval bych poradit Dne 31. 3. 21 mi skončí pracovní poměr dohodou ze strany zaměstnavatele (dohoda o ukončení pracovního poměru – kvůli odstupnému) Zda-li mohu nastoupit na nemocenskou v ochranné 7 denní lhůtě a kdo mi bude a pokud ano platit prvních 14 dní nemocenskou. Děkuji

Zobrazit

Výpověď dohodou a nemocenská

Dobrý den, řeším podklady pro DP 2020 kolegy- měl „úrodný rok“ 1) 1.1 – 31.1.prac.poměr – ukončení dohodou 2) 30.1.(před ukončením PP) nastoupil na PN – trvala do 2.3. 3) 3.3. – 31.7. – pracovní poměr – ukončení dohodou 4) 1.8. – 9.8. – NIC 5) 10.8. – 22.9. – ÚP 6) 23.9. – OSVČ […]

Zobrazit

Výpočet náhrady mzdy za svátek + nemocenská?

Zdravím, měl bych 2 dotazy. Od kdy se počítá neschopenka – od 1 dne nebo až od 4 dne (zdali první 3 dny jsou neplacené)? A 2 dotaz – firma je nově založená od 1. 1. 2021 a za leden jsem měl cca53 hrubého – čistého 41 tisíc. Zaměstnavatel nám vypočítal průměr za svátek cca850,-. […]

Zobrazit

Nemocenská na konci pracovního poměru

Dobrý den, pracovní poměr jsem ukončila výpovědí a měl skončit 31. 1. 2021. Dne 28. 1. 2021 mi byla vystavena neschopenka z důvodu onemocnění COVID. Po ukončení neschopenky k 21. 2. jsem se následující den dostavila k zaměstnavateli pro ukončení pracovního poměru. Předložili mi zápočtový list, kde byl pracovní poměr ukončen k 31. 1. 2021. […]

Zobrazit

Nárok na nemocenskou po ukončení DPČ

Dobrý den, tímto vás prosím o názor k mé, již ukončené DPČ. Dne 25. 1. 2021 jsem uzavřela pracovní smlouvu na DPČ, v rozsahu 80hod.měsíčně s fixním platem 18000 Kč hrubého. Ve dnech 30. a 31. 1. 2021, jsem odpracovala 20 hod. 1. 2. 2021 jsem po dohodě se zaměstnavatelem DPČ ukončila, a 2. 2. 2021 […]

Zobrazit

Pracovní neschopnost v době evidence na Úřadu práce

Dobrý den, prosím o informaci, jaká nastane situace pokud jsem v současnosti v evidenci uchazečů o zaměstnání na ÚP a v této době se změní můj zdravotní stav natolik, že bych po nějakou dobu nemohl vykonávat žádnou práci. Mám na mysli např. těžké onemocnění covidem, úraz nebo pooperační stav. Prodlouží se mi o tuto dobu […]

Zobrazit