Náhrada mzdy za prvních 14 dní po skončení zaměstnání

Přivýdělek při nemocenské (po skončení HPP)

Dobrý den, pokud onemocním týden před koncem pracovního poměru (výpověď ze strany zaměstnance), a  ČSSZ mi bude posílat nemocenské dávky, je možné si k těmto dávkám přivydělat na IČ? Předem velmi děkuji za odpověď. S přáním pěkného dne

Zobrazit
 
 

Nemocenská a ukončení zaměstnání ve zkušební době

Dobrý den, když ve zkušební době ukončím zaměstnání a jsem toho času zároveň na nemocenské, kdy musím doručit ukončení zaměstnání ve zkušební době písemně zaměstnavateli? Týž den, kdy ukončím pracovní neschopnost, nebo stačí následující den? Omlouvám se, ale nemůžu to nikde dohledat. Děkuji za případnou odpověď

Zobrazit
 

Nárok na nemocenskou po skončení pracovního poměru ve zkušební době

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli mám nárok na vyplácení nemocenské i po skončení pracovního poměru ve zkušební době. Zajímá mě, jestli se na to vztahuje také 7 denní ochranná lhůta, když je to ve zkušební době. K 30. 12. 2022 jsem dostala výpověď ke konci zkušební doby. Hned na začátku nového roku, od […]

Zobrazit
 
 

Vyplácení nemocenské – ukončení pracovního poměru dohodou

Dobrý den. Manžel je v pracovní neschopnosti už tři měsíce. K 30. 9. 2022 ukončuje pracovní poměr dohodou. Kdo nadále bude vyplácet nemocenskou a co si má vše zařídit? Bude marodit dlouhodobě je po těžkém úraze. Děkuji za odpověď

Zobrazit
 

Nemocenská a podpora v nezaměstnanosti po ukončení PP

Dobrý den, 31. 8. 2022 jsem ukončila pracovní poměr v posledním dnu zkušební doby. 3. 9. 2022 jsem se přihlásila na úřad práce. 5. 9. 2022 jdu na operaci, která si vyžádá cca 4 měsíční práce neschopnost. Jak jsem se na těchto stránkách dočetla, začne mi „nemocenská“ ve lhůtě 7 dnů od ukončení zaměstnání. – […]

Zobrazit
 

Pracovní neschopenka před zahájením dvouměsíční výpovědi z mé strany

Dobrý den, měl bych dotaz? Dne 6. 6. 2022 jsem v práci podal z mé strany výpověď z pracovního poměru tak, že dvouměsíční výpovědní lhůta mi začala běžet 1. 7. 2022 a končí 31. 8. 2022. Bohužel jsem si 27. 6. 2022 při rekreační hře nohejbalu přetrhl achilovku a jsem od toho dne v pracovní […]

Zobrazit