Nárok na nemocenskou po skončení pracovního poměru ve zkušební době

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jestli mám nárok na vyplácení nemocenské i po skončení pracovního poměru ve zkušební době.

Zajímá mě, jestli se na to vztahuje také 7 denní ochranná lhůta, když je to ve zkušební době.

K 30. 12. 2022 jsem dostala výpověď ke konci zkušební doby. Hned na začátku nového roku, od pondělí 2. 1. 2023, jsem ale onemocněla. A zajímalo by mě, jestli mám i tak nárok na nějakou nemocenskou?

Děkuji

Dotaz poslal/a: Ludmila M., 04.01.2023 23:43
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 06.01.2023 16:29 napsal/a:

Dobrý den,

Účast na nemocenském pojištění, vzniká u většiny zaměstnanců, při nástupu do nového zaměstnání (při zahájení výkonu práce) a zaniká při ukončení pracovního poměru.

To, jestli jste v novém zaměstnání byla ve zkušební době nebo ne, nemá na účast na nemocenském pojištění, ani na nárok na nemocenské dávky, žádný vliv.

Nárok na nemocenskou je i v případě, že byste hned první nebo druhý den v práci onemocněla. Bez ohledu na krátkou dobu zaměstnání a zkušební dobu, by i tak byl nárok na nemocenskou.

To samé platí i pro ochrannou dobu, po ukončení zaměstnání. V zákoně není žádné omezení, že by ochranná doba, byla podmíněna nějakou minimální odpracovanou dobou.

Ochranná doba po skončení zaměstnání, je 7 kalendářních dní, nebo případně kratší dobu, pokud toto zaměstnání trvalo kratší dobu.

Viz paragraf 15, zákon o nemocenském pojištění (zákon číslo 187/2006 Sb.):

(1) Nemocenské náleží též, jestliže ke vzniku dočasné pracovní neschopnosti (§ 57) nebo k nařízení karantény (§ 105) došlo po zániku pojištění v ochranné lhůtě. Ochranná lhůta činí 7 kalendářních dnů ode dne zániku pojištění; pokud však pojištění trvalo kratší dobu, činí ochranná lhůta jen tolik kalendářních dnů, kolik dnů pojištění trvalo.

Pokud jste tedy onemocněla jen krátce po ukončení zaměstnání, pak byste měla mít nárok na nemocenské dávky.

Pozor jenom na to, že po skončení zaměstnání, je nárok až na nemocenské dávky, které dostáváte od 15 dne pracovní neschopnosti. Prvních 14 dní během neschopenky, po skončením zaměstnání, nic nedostáváte.

Pokud byste byla zaměstnaná, tak vám prvních 14 dní platí zaměstnavatel náhradu mzdy za nemoc. Po skončení zaměstnání, už ale na tuto náhradu mzdy nárok není (nejste již zaměstnancem, zaměstnavatel vám tedy již nic neplatí).

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Nemocenská:

Nemocenská – výpověď ve zkušební době, na co je nárok?

-

Dobrý den, 31. října jsem dostala výpověď ve zkušební době. Pracovala jsem jako učitelka ve školce. Hned od 1. listopadu jsem šla na nemocenskou, kterou mi radila i paní ředitelka, že se mi více oplatí, než jít na úřad práce. Předtím jsem pracovala v jedné školce 8 let, ale zpět k dotazu. Zajímá mě, jestli mi […]

Zobrazit odpověď

Náhrada mzdy za státní svátek po skončení neschopenky

-

Dobrý den, Ve čtvrtek 16. Listopadu, mi bude končit 13denní pracovní neschopnost. V pátek 17. Listopadu je státní svátek, pak víkend, a příští týden si budu brát 5 dní řádné dovolené, takže do práce nastoupím až 27. listopadu. Zajímalo by mě, jestli mám nárok na proplacení svátku, když mi to takto navazuje na neschopenku a dovolenou? […]

Zobrazit odpověď

Nárok na placenou neschopenku na ÚP po vypršení podpůrčí doby

-

Dobrý den, v posledních dvou letech se mi nasčítalo více pracovní neschopností na různé diagnózy tak, že jsem už musela žádat o prodloužení podpůrčí lhůty (byla mi prodloužena na 3 měsíce), v té době jsem vyřizovala ID, který mi byl ale zamítnut (s odkazem na nedostatečnou dobu nemocenské 10 měsíců). Je s podivem, že se […]

Zobrazit odpověď

Neschopenka v zaměstnání na HPP – možnost podnikání jako OSVČ vedlejší

-

Dobrý den, prosím Vás mám dotaz ohledně situace, když je žena nemocná z důvodu umělého oplodnění, na nemocenské je 6 měsíců, teprve nyní z důvodu různých dalších kompilacích se to teprve povedlo. A zajímá mě, když je normálně zaměstnaná na plný úvazek u zaměstnavatele a zároveň má vedlejší činnost OSVČ, zda může v době vycházek […]

Zobrazit odpověď