12 měsíců pro nárok na podporu

Nárok na podporu v nezaměstnanosti při dlouhodobé pracovní neschopnosti

Dobrý den, prosím o radu, zda má manžel nárok na podporu v nezaměstnanosti. Od roku 1992 je zaměstnaný u jednoho zaměstnavatele a marodil minimálně. V roce 2019 onemocněl a byla mu vystavena dočasná pracovní neschopnost od 13.5 do 29. 2. 2020. 1. 3. 2020 nastoupil zpět do zaměstnání, ale pro přetrvávající zdravotní problémy nastoupil opět […]

Zobrazit
 
 

Podpora v nezaměstnanosti OSVČ při přerušení činnosti

Dobrý den, od května jsem se stala OSVČ, předtím jsem pracovala na smlouvu na HPP sedm měsíců. Můj dotaz zní, kdybych chtěla pozastavit činnost, zda si mohu požádat o podporu v nezaměstnanosti? Zda se započítává i doba kdy jsem nemusela platit do srpna zdravotní a sociální pojištění? A popřípadě z čeho se to vypočítá. Děkuji […]

Zobrazit
 

Nárok na podporu, když mě propustí ve zkušební době

Dobrý den, mám dotaz: ke dni 31. 5.2 020 jsem dostal v práci výpověď dohodou (po 10 letech)z důvodu krachu podniku. Od října začínám brát podporu v nezaměstnanosti. Zajímá mne, když si najdu práci a začnu pracovat a dojde k tomu, že mne třeba propustí ve zkušební lhůtě nebo jakkoli o práci přijdu. Mám nárok zpět […]

Zobrazit
 
 

Podpora v nezaměstnanosti a dlouhodobá pracovní neschopnost

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem. Jsem dlouhodobě v pracovní neschopnosti a léčba směřuje k operaci zad. Konkrétně jsem v DPN od 11. 12. 2019. V průběhu neschopenky mi skončil pracovní poměr uzavřený od 8. 8. 2017 (pracovní smlouva na dobu určitou) a zaměstnavatel mi smlouvu neprodloužil. Podle neurochirurga je vhodná operace. Nejsem […]

Zobrazit