Daňové přiznání 2024

Daňová vratka – vrácení daňového bonusu za dítě?

Dobrý den, manžel je od 12. 2. 2020 na nemocenské, čerpá nemocenské dávky (výdělek za leden byl  18.000 Kč hrubého). Může v ročním zúčtování daně uplatňovat slevu na dítě, případně daňový bonus, když od února čerpal nemocenské dávky Děkuji

Zobrazit
 
 

Daňová sleva na dítě ve společné domácnosti

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li si mohu uplatnit slevu na dítě žijící ve společné domácnosti. S matkou dítěte žijeme ve společném domě cca rok, prozatím nejsme sezdaní, na dítě si nikdo jiný slevu neuplatňuje. Matka dítěte je v současné době na mateřské dovolené, není a nebyla s biologickým otcem v manželství. Děkuji

Zobrazit
 

Rodičovská a hlavní pracovní poměr

Dobrý den, jsem na rodičovské dovolené a dostala jsem nabídku na hlavní pracovní poměr. Místo mi není z minulé práce drženo, byla jsem OSVČ. Když nastoupím, budu brát tak 13-15000. Bude mi ze mzdy odváděno zdravotní a sociální? Budu mít nárok na bonus na děti a v jaké výši? Mám 4 děti. Nejsem vdaná, o dítě […]

Zobrazit
 
 

Daňové přiznání za rok 2017 – příjmy z podnikání i ze zaměstnání

Dobrý den, v roce 2017 jsem byl od počátku roku zaměstnaný a v září jsem pak po dohodě s manželkou nastoupil na mateřskou dovolenou. Zároveň jsem si otevřel živnost. Do konce roku jsem měl příjmy z OSVČ cca 90 tisíc Kč. Mateřskou jsem pobíral a od září do prosince (v prosinci pak rodičovský příspěvek). Jakým […]

Zobrazit
 

Vrácené daně a hmotná nouze

Dobrý den, Vrátili mi daně na děti a na hmotné nouzi mi to letos poprvé počítají jako příjem. Loni mi to počítáno nebylo a letos mi chtějí dávky odebrat. Peníze jsem použila na novou kuchyňskou linku, která byla nevyhovující a nebezpečná a také hlavně na potřeby děti, letní tábory, školní potřeby, školní výlet a chtěla […]

Zobrazit
 

Pro potvrzení přijmu, mám jít na sociálku nebo na pracák

Dobrý den, prosím o radu. Nevím, kam si mám zajít pro potvrzení přijmu, do daňového přiznání. (na vysvětlenou – daňové přiznání musím dělat kvůli insolvenci, mam to nakázáno soudem). Jsem na rodičovské dovolené a pracovní smlouva mi skončila 31. 12. 2014 v době mateřské. A nevím, zda si pro potvrzení přijmu, mám jít na sociálku […]

Zobrazit