Kolik je nemocenská za první 3 dny 2024

Výpočet náhrady mzdy za svátek + nemocenská?

Zdravím, měl bych 2 dotazy. Od kdy se počítá neschopenka – od 1 dne nebo až od 4 dne (zdali první 3 dny jsou neplacené)? A 2 dotaz – firma je nově založená od 1. 1. 2021 a za leden jsem měl cca53 hrubého – čistého 41 tisíc. Zaměstnavatel nám vypočítal průměr za svátek cca850,-. […]

Zobrazit
 
 

Nárok na nemocenskou (náhradu mzdy) v den nástupu do zaměstnání

Dobrý den, potřebuji poradit. Zaměstnanec měl podepsanou pracovní smlouvu od 1. 11. (neděle) a od 2. 11. onemocněl na COVID do 10.11. Pracovní doba pondělí až pátek 8h. Neodpracoval ani 1 hodinu a tak se ptám, zda má nárok na náhradu mzdy od zaměstnavatele. Děkuji

Zobrazit
 

Platí se víkendy na neschopence?

Dobrý den, Jsem na neschopence kvůli koronaviru a zajímalo by mě, jak je to s placením nemocenské o víkendech? Platí se nemocenská i o víkendech? Děkuji za radu

Zobrazit
 
 

Výpočet neschopenky – z čeho se počítá nemocenská

Dobrý den, mám dotaz ohledně nemocenské. Od 1. 7. 2020 jsem na nemocenské. Chtěla jsem si vypočítat výši, ale bohužel se v tom nevyznám. Bylo uvedeno průměrný měsíční příjem za 12 měsíců a průměr za poslední kalendářní čtvrtletí. Takže rok zpět za 7/2019 hrubý měsíční příjem činil 44500,- Kč (byly v tom prémie). Od 1. […]

Zobrazit
 

Co je výhodnější – podpora v nezaměstnanosti nebo nemocenská?

Dobrý den, mám dotaz ohledně nástupu na MD z úřadu práce. Momentálně jsem ještě zaměstnaná, ale smlouva mi končí 8. 8. 2017. Termín porodu mám 5. 11. takže nástup na MD mám cca od poloviny září. Nárok na mateřskou mám (nyní pracuji rok, předtím jsem byla 3/4 roku OSVČ ale platila jsem si nemocenskou, před […]

Zobrazit
 

Změna práce – povinnost platit zdravotní pojištění jako nezaměstnaný?

Dobrý den, dal jsem v práci výpověď s dvouměsíční výpovědní lhůtou s ukončením PP k 31. 5. 2017. Koukal jsem, že na ÚP se mohu přihlásit až do tří pracovních dnů. Zajímá mne, totiž práci ještě jistou nemám, na 100%, ale kdybych si práci sehnal do těch tří dnů a nastoupil např. od 2. nebo […]

Zobrazit