Kolik je PPM v roce 2024?

Výpočet PPM při neschopence v roce 2022

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak se v roce 2022 počítá nárok na PPM. Mám smlouvu na dobu neurčitou od 1. 6. 2016, předpoklad pro nástup na mateřskou bude 17. 5. 2022. Teď mi hrozí, že budu muset na neschopenku, tak se chci zeptat, co to udělá s případným výpočtem pro výši PPM. Dočetla […]

Zobrazit
 
 

Nárok na PPM – práce v zahraničí a na DPČ

Dobrý den, mám dotaz ohledně nároku na PPM. Již jsem vše konzultovala na ČSSZ, ale jelikož je to komplikovaný případ, nedokázali mi odpovědět. Nevím tedy, kam jinam se obrátit. Na MD bych měla nastoupit mezi 3. – 17. 1. 2022 (6.-8.týden před porodem). Dva roky zpětně od této doby mám odpracováno 7,5 měsíce v ČR […]

Zobrazit
 

Výpočet mateřské po rizikovém těhotenství v novém zaměstnání

Dobrý den, prosím o radu, jak se mi bude počítat mateřská, když jsem v první práci byla zaměstnaná víc jak 2 roky. Ukončila jsem s nimi pracovní poměr koncem v polovině roku 2020. Pak jsem byla dva měsíce na Úřadu práce, jako nezaměstnaná. Od září 2020 jsem zaměstnaná v nové práci. Teď momentálně, jsem už asi […]

Zobrazit
 
 

Nárok na PPM – předchozí zaměstnání v zahraničí, nyní na UP

Dobrý den, jelikož jsem toho pročetla již hodně, ale nenašla jasnou odpověď na můj případ, prosím o odpověď vás. Přijela jsem ze zahraničí, kde jsem pracovala přesně jeden rok a 30. 4. 2020 byl ukončen pracovní poměr. Od 1. 5. 2020 jsem registrovaná na ÚP. Na začátku června jsem otěhotněla (není ještě potvrzen datum od […]

Zobrazit
 

Peněžitá pomoc v mateřství po rizikovém těhotenství

Dobrý den, jsem zaměstnaná na HPP od 13. 11. 2017, na dobu určitou tj. do října 2018. Nyní jsem na neschopence – rizikové těhotenství. Před nástupem do práce jsem byla necelé dva měsíce vedena na úřadu práce. Mám nárok na peněžitou pomoc v mateřství? Nejsem si jistá jak je to když marodím. Předem děkuji.

Zobrazit
 

Výše peněžité podpory v mateřství

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak se počítá výše peněžité podpory v mateřství, pokud na „mateřskou“ nastoupím jako nezaměstnaná vedená na Úřadu práce, ale (samozřejmě) v ochranné lhůtě 180 dní od skončení posledního zaměstnání (i se splněním podmínky účasti na nemocenském pojištění 270 dní). V době nástupu na „mateřskou“ budu 6 měsíců na ÚP, […]

Zobrazit