Péče o dítě do 7 let

Vedlejší pracovní činnost na ŽL při péči o dítě do 7 let

Dobrý den, mám děti 4 a 10 let a již nepobírám rodičovský příspěvek. Pokud se přihlásím u své zdravotní pojišťovny, jako osoba pečující o dítě do věku 7 let, bude za mne placeno zdravotní pojištění (mladší dítě chodí do školky, jen na 4 hodiny denně), i za předpokladu, že vykonávám pracovní činnost s výdělkem do […]

Zobrazit
 
 

Školka při prodloužení rodičovské o neplacené volno

Dobrý den, potřebovala bych poradit. V březnu 2021 mi končí rodičovská dovolená a u zaměstnavatele jsem se informovala ohledně prodloužení volna do čtyř let věku dítěte. Zde mi řekli, že by to neměl být problém, ale s tím, že až půjde dcerka ve třech a půl letech do školky, může pouze na dopoledne, abych splňovala […]

Zobrazit
 

Péče o dítě – mám nárok na nějaké dávky?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jsem na úřadu práce, pobírám příspěvek na bydlení a alimenty – otec jinak nefunguje. Nemohu sehnat práci a syn navštěvuje předškolní docházku v mateřské škole. moje otázka zní: Když se přihlásím na zdravotní pojišťovně jako matka v domácnosti, že budu pečovat o synka, mám nárok na nějaké dávky? Protože […]

Zobrazit
 
 

Ukončení rodičovské dovolené – péče o dítě do 7 roků

Dobrý den, k 1.1.2018 mi bylo ukončeno vyplacení rodičovského příspěvku. Dcera je od září 2017 ve školce, ale je často nemocná a pro mě je nemožné nastoupit zpět do zaměstnání na 100%. Chtěla jsem se nahlásit na svou pojišťovnu jako osoba pečující o dítě do 7let věku dítěte, abych měla vyřešené zdravotní pojištění. Jak je […]

Zobrazit
 

Péče o dítě do sedmi let po skončení rodičovské

Dobrý den, minulý rok v březnu mi skončila čtyřletá rodičovská dovolená se synem. Neměla jsem pro syna školku a ani nikoho kdo by mi ho ohlídal, tak jsem se zaregistrovala na Úřad práce, kde jsem do dnešní doby. Mohu si nyní zařídit tzv. péči o dítě do sedmi let? Kde se to zařizuje? Jaké podmínky […]

Zobrazit
 

Žádost o příspěvek na bydlení přídavek na dítě

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli mohu zažádat o příspěvek na bydlení a přídavek na dítě, když mi skončilo v lednu pobírání rodičovského příspěvku a od února jsem již bez příjmu. Přítel, otec mých dětí, od nás odešel. Přispívá měsíčně, jak může. Děkuji za odpověď.

Zobrazit