Dobrovolné důchodové pojištění 2024

Do kdy se musím nahlásit na Úřadu práce po skončení pracovního poměru?

Prosím mám dotaz, do kdy se musím nahlásit na úřadu práce po skončení pracovního poměru, abych nemusela platit sociální a zdravotní pojištění? Pracovní poměr jsem ukončila dohodou dne 19. 1. 2021. A jaké doklady budu potřebovat, když budu žádat o podporu v nezaměstnanosti. Děkuji za odpověď.

Zobrazit
 
 

Konec rodičovského příspěvku u OSVČ, co je potřeba udělat?

Dobrý den, prosím o radu, jak máme postupovat u manželky. V roce 2019 nastoupila na rodičovskou dovolenou, a pobírá od této doby rodičovský příspěvek. Vzhledem k tomu, že jsem měl dostatečně vysoký příjem, mohli jsme si zvolit variantu na dva roky. Nyní jí na konci roku 2020 skončí rodičovský příspěvek. Manželka podniká jako OSVČ a bylo […]

Zobrazit
 

Školka při prodloužení rodičovské o neplacené volno II.

Dobrý den, velmi děkuji za zodpovězení otázky ohledně prodloužení rodičovské a školky. O zdravotním pojištění mam tedy jasno, při pobírání rodičovského příspěvku může dcera navštěvovat školku neomezeně. Teď ještě co sociální? Tam mě nahánět nebudou? Případně bude se tato doba započítávat k té vyloučené době? Nemusí se v tom případě taky splňovat ta podmínka omezeni […]

Zobrazit
 
 

Mohu si sám připlácet na sociálním pojištění, aby byl můj důchod vyšší?

Dobrý den, je mi 57 let, mám 4 děti a pracuji na plný úvazek. Musím se ale starat o svoji matku, které byl přiznán příspěvek na péči 4. stupně. Chci si výši úvazku z tohoto důvodu zkrátit. Mohu si doplatit sociální pojištění, do výše nynějších odvodů, abych neměla menší starobní důchod? Děkuji za odpověď.

Zobrazit
 

Nemocenská, brigáda a nárok na důchod

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda se brigáda počítá do důchodu, stejně jako práce na hlavní pracovní poměr. A zda se nemocenská při práci na hlavní pracovní poměr počítá do odpracované doby? Děkuji za odpověď. S pozdravem

Zobrazit
 

Prodloužení pobírání rodičovského příspěvku nebo péče o dítě do 7 roků

Dobrý den, na jaře 2017 jsem porodila druhé dítě. Stanovila jsem si rodičovský příspěvek na 2 roky. Chci být ale s dětmi doma i poté. Vím, že se mohu nahlásit na pojišťovně (péče o dítě) a stát za mě platí ZP. Ale nevím, jaká doba se počítá/nepočítá do důchodu (nebo jak je to z hlediska […]

Zobrazit