Dobrovolné důchodové pojištění 2024

Mám nárok na podporu, když budu na DPP?

Dobrý den, chci se zeptat, jak je to s podporou na DPP? Někde jsem četla, že Vám podporu dají, jen když máte 5500,- pokud máte víc nedají Vám ani korunu a sociální a zdravotní pojištění si člověk musí platit sám? Zajímalo by mě, pokud to takhle je z čeho potom člověk má žít? A kolik […]

Zobrazit
 
 

Péče o dítě do 7 let věku a vztah se zaměstnavatelem

Dobrý den, v současné době jsem zaměstnankyní na rodičovské dovolené. Nejmladšímu dítěti budou brzy tři roky, ale chci s ním zůstat ještě další rok doma. Co pro to musím udělat? Vím, že musím jít na zdravotní pojišťovnu a podepsat tam čestné prohlášení, že řádně pečuji o dítě do 7 let věku. Musím o stejnou věc […]

Zobrazit
 

Vdovský důchod a těhotenství

Dobrý den, po prvním manželství pobírám vdovský důchod. Nyní se svým novým partnerem čekáme rodinu. Chtěla bych se zeptat, zda mi vdovský důchod i nadále zůstane. S partnerem zatím nejsme oddáni. Děkuji,

Zobrazit
 
 

Ukončení zaměstnání – do kdy musím na Úřad práce?

Dobrý den, Chtěla bych se zeptat, do kolika dnů se musím hlásit na úřad práce? A jestli vůbec musím? 31. 10. 2016 jsem ukončila zaměstnání s tím, že jsem byla ještě na neschopence až do 24. 11. 2016, ale nastupuju do zaměstnání 10. 12. 2016. Hrozí mi nějaký dluh? Musím se ještě nahlásit na úřad […]

Zobrazit
 

Zdravotní a sociální pojištění u nezaměstnaného při nemocenské

Dobrý den, zajímalo by mne, jak je to s placením zdravotního a sociálního pojištění během nemocenské při výpovědi. Partner dostal výpověď ve zkušební době, v době nastoupené nemocenské. Kdo za něj platí zdravotní a sociální pojištění? Ze zdravotních důvodů má zažádáno o důchod, momentálně je to v řešení. Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem

Zobrazit
 

Pracovní úřad a sociální pojištění

Dobrý den, Jsem druhým rokem v evidenci na pracovním úřadě, nikdy jsem nebral podporu v nezaměstnanosti ani rekvalifikaci, nikdy jsem nebyl v pracovním poměru. Znamená to tedy, že za mě tři roky pracovní úřady bude platit sociální pojištění a potom už ne? Z tohoto článku – https://socialni-poradna.eu/socialni-pojisteni-2/ – to vyplývá, ale není to jasné. Děkuji

Zobrazit