Nárok na ošetřovné v květnu a červnu

Kdo má nárok na ošetřovné po 25. 5. 2020

Dobrý den, chtěla bych od 1. června nastoupit na ošetřovné kvůli neumístění dcery do školy z důvodu sdílení společné domácnosti mých nemocných rodičů. Do teď jsem ošetřovné nepobírala, protože jsme to nějak s rodiči zvládali.  Ale teď nastupuje tatínek na operaci a maminka už odmítá hlídat! Je tedy možné nastoupit až od 1. 6. 2020?

Zobrazit
 
 

Nárok na ošetřovné po 25.5.2020

Dobrý den, na dceru pobíráme ošetřovné, od 25. 5. 2020, ji ale nechávám doma, protože s ní společně mám doma ještě syna, který má 12 let. Navíc oba dva s manželem pracujeme jako řidiči DPO a celou dobu máme obavy z nákazy. Jsou tyto důvody dostačující pro nadále pobíraní dávek OČR nebo je nutné ošetřovné […]

Zobrazit
 

Ošetřovné po otevření školy a částečná docházka do zaměstnání

Dobrý den, mám stručný dotaz. Pobírám ošetřovné. Když půjdu na pár dní do práce, mohu nadále pobírat ošetřovné? Dceru do školy neposílám. Žijeme v domácnosti s nemocným dědou – po operaci srdce, rakovina. Dcera je astmatik a alergik. Děkuji za odpověď

Zobrazit
 
 

Ošetřovné při neumístění dítěte do školy – ohrožení zdraví babičky

Dobrý den, bydlíme v rodinném domě babičky, kde se babička stará o prababičku (babička 70 let-bere léky na vyšší tlak a často kašle, prababička 93 let – asi před 2 lety operovaný nezhoubný nádor v obličeji, poté další ozařovaný – chodí na kontroly 2 ročně). V přízemí, já s manželem a 2 dětmi máme byt […]

Zobrazit
 

Nárok na ošetřovné po 25. 5. 2020 – po otevření školy/školky

Dobrý den, kdo má prosím nárok na ošetřovné po otevření škol a školek 25.5.? Je mi jasné že nárok má ten, kdo si nechá dítě doma a má k tomu jeden z důvodů, které uvedlo ministerstvo. Jak je to ale, když dítě do školy pošlu na výuku a druhé které chodí do školky, zůstane doma? Děkuji […]

Zobrazit