Náhrada mzdy za prvních 14 dní

Neschopenka při karanténě kvůli COVID-19

Dobrý den, potřebuji poradit: Pracuji jako kuchařka v mateřské školce, dnes nám ji hygiena zavřela kvůli nákaze covidu 19 u jednoho dítěte, takže jsme museli všichni do karantény. Chci se zeptat, pokud mám nařízenou karanténu a nemůžu pracovat z domova, zaměstnavatel mi vyplácí 60% z mého obvyklého platu. Nebo v případě, že však vznikne překážka […]

Zobrazit
 
 

Ukončení pracovního poměru a následná nemocenská (rizikové těhotenství)

Dobrý den, mám dotaz ohledně ukončení pracovního poměru na dobu určitou v těhotenství. Smlouva na dobu určitou mi končí 31. 1. 2021. Jsem ve 4. měsíci těhotenství a má lékařka mi chce vypsat nemocenskou. Nevím, zda si ji nechat napsat ještě před skončením pracovního poměru nebo první den nezaměstnanosti. Musím se hlásit na pracovní úřad, […]

Zobrazit
 

Nemocenská po skončení pracovního poměru dohodou

U zaměstnavatele jsem ukončil pracovní poměr dohodou, ke dni 31.12 2020. V ten den jsem byl hospitalizován na očním oddělení, tudíž mám vystavenou neschopenku. Můj dotaz zní, jestli mám nárok na výplatu nemocenské od zaměstnavatele či nikoliv. Zřejmě budu muset uhradit za nemocenské pojištění, než se budu moci přihlásit na úřad práce. Děkuji za odpověď. […]

Zobrazit
 
 

Nemocenská DPČ – náhrada mzdy za nemoc od zaměstnavatele

Dobrý den, v měsíci září a říjnu jsem pracovala na DPČ, příjem byl vyšší jak 3000 Kč. Do práce jdu vždy podle daného měsíčního plánu, který se dozvím par dni před daným měsícem. Od 22. října 2020 mám neschopenku a zaměstnavatel mi nechce zaplatit prvních 14 dni na neschopence. Prý na to nemám nárok, protože […]

Zobrazit
 

Nárok na nemocenskou (náhradu mzdy) v den nástupu do zaměstnání

Dobrý den, potřebuji poradit. Zaměstnanec měl podepsanou pracovní smlouvu od 1. 11. (neděle) a od 2. 11. onemocněl na COVID do 10.11. Pracovní doba pondělí až pátek 8h. Neodpracoval ani 1 hodinu a tak se ptám, zda má nárok na náhradu mzdy od zaměstnavatele. Děkuji

Zobrazit
 

Srážky z nemocenské při insolvenci

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Tím, že jsem nikdy nemarodila, tak nevím, jak se vyplácí dávky. Před dvěma měsíci, mi byla povolena insolvence, před měsícem jsem musela podstoupit operaci, je to měsíc co nyní marodím. Chtěla jsem se zeptat, jak se ty dávky vyplácí a zda mi strhnou i insolvenční částku? Jsem matka samoživitelka, […]

Zobrazit