Dotaz k mateřské – můžu si sama platit nemocenské pojištění?

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda si můžu sama platit nemocenské pojištění, abych nepřišla o mateřskou?

Aktuálně jsem na rodičovské, stále zaměstnaná a plánuji otěhotnět. Od listopadu jsem měla nastoupit do jiné práce, ale nástup se posunul.

Jak mám dále postupovat, abych o mateřskou nepřišla?

Dotaz poslal/a: Šárka, 22.09.2023 21:12
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 28.09.2023 14:47 napsal/a:

Dobrý den,

Pokud nejste podnikatel (OSVČ), tak si nemůžete sama platit nemocenské pojištění. Možnost platit dobrovolné nemocenské pojištění, se týká pouze OSVČ. Za zaměstnance odvádí nemocenské pojištění zaměstnavatel.

Od začátku roku 2024, by se na placení nemocenského pojištění měli sice podílet i přímo zaměstnanci (bude se jim strhávat 0,6% z hrubé mzdy). To ale nic nezmění (i v tomto případě bude placení nemocenského pojištění probíhat jenom prostřednictvím zaměstnavatele).

Není tedy žádná možnost, jak by si nepodnikatel mohl platit nemocenské pojištění sám (bez toho, že by se jednalo odvod v rámci zaměstnání).

Pokud jste ale nyní na rodičovské dovolené (jste stále zaměstnaná), tak to možná ani nemusíte řešit.

Během rodičovské dovolené, jste i nadále zaměstnancem. I doba na rodičovské, se vám započítává jako účast na nemocenském pojištění.

Pokud byste po skončení rodičovské dovolené ukončila zaměstnání (dohodou nebo výpovědí), pak by vám po skončení zaměstnání běžela i standardní ochranná doba 180 dní.

Pokud byste měla nástup na druhou mateřskou (PPM), ještě během této ochranné doby, pak byste měla nárok na peněžitou pomoc v mateřství podle standardních podmínek.

Pokud byste byla v době ukončení rodičovské dovolené už těhotná, pak by vás stávající zaměstnavatel ani nemohl propustit. Případně by bylo možné po skončení RD, jít rovnou na neschopenku (rizikové těhotenství).

Problém by byl pouze v případě, že byste po skončení rodičovské zatím nebyla těhotná, a došlo by k ukončení stávajícího zaměstnání, a nenastoupila byste ani do žádné nové práce.

Pokud byste v době začátku druhé PPM (6-8 týdnů před porodem), nebyla zaměstnaná ani v ochranné době, pak by nemusel být nárok na mateřskou.

Záleží tedy na tom, kdy otěhotníte, kdy vám bude končit rodičovská dovolená, jestli a kdy případně, bude ukončeno stávající zaměstnání.  A také jestli a kdy případně, nastoupíte do nové práce. Od toho se pak odvíjí termín nástupu na další mateřskou, ochranná doba, atd.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Výživné na těhotnou studentku VŠ (s otcem dítěte nežije)

-

Dobrý den, chtěla bych vědět jak je to v případě vyživovací povinnosti vůči těhotné studentce. Dcera čeká miminko je ve 4 ročníku na VŠ, s otcem dítěte nežije. Dokud bude potřebovat, bude bydlet u nás. Má otec dítěte vyživovací povinnost k naší dceři nebo je vyživovací povinnost na nás, rodičích?

Zobrazit odpověď

Druhé těhotenství – mám na něco nárok?

-

Dobrý den, mám dítě (3 roky) v září 2024 by mělo nastoupit do MŠ, rodičovský příspěvek pobírám do října 2024. Můj dotaz zní… plánujeme druhé dítě, ale před prvním porodem jsem měla práci na dobu určitou (rok). Na mateřskou jsem nastoupila v únoru 2021 a tentýž měsíc mi skončila smlouva u zaměstnavatele, takže je mi […]

Zobrazit odpověď

Výpočet mateřské – neschopenka nebo neplacené volno?

-

Dobrý den, Zajímalo by mě co je lepší a jaký to má vliv na druhou mateřskou. První dítě narozené 6/2021, rodičovská dovolená do 6/2024 a rodičovský příspěvek až do 12/2024. Druhé dítě termín porodu 11/2024. Co je lepší jít na neschopenku od 6/2024 – 10/2024 nebo si vzít na tu dobu neplacené volno? A má […]

Zobrazit odpověď

Brigáda při mateřské na DPP/DPČ u jiné firmy

-

Dobrý den, Pracuji na částečný úvazek (25h/týdně) pro IT společnost jako naborarka a naskytla se mi možnost brigády na DPP/DPČ u jiné firmy jako asistentka. Na začátku června mám však nastupovat na mateřskou dovolenou – mohu si během této doby „novou“ práci, která by byla na DPP nebo DPČ ponechat? Děkuji moc za odpověď a […]

Zobrazit odpověď