Nástup na mateřskou dovolenou ze dvou zaměstnání

Dobrý den, byla jsem zaměstnaná u jednoho zaměstnavatele, u kterého jsem momentálně na rodičovské dovolené, a již rok při rodičovské dovolené pracuji u jiného zaměstnavatele.

Rodičovská dovolená mi skončí ještě před nástupem na mateřskou dovolenou (cca 5 měsíců), po tuto dobu bych byla na pracovní neschopnosti (pobírala bych nemocenskou?), jelikož se jedná o fyzicky náročnou práci.

Do druhého zaměstnání bych docházela, až do začátku mateřské dovolené. Budu v tomto případě pobírat PPM z obou zaměstnání?

A posléze budu dále zaměstnaná u obou zaměstnavatelů a vedená na rodičovské dovolené?

Moc děkuji za zodpovězení mého dotazu.

Dotaz poslal/a: Andy, 22.08.2023 14:16
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 24.08.2023 20:31 napsal/a:

Dobrý den,

Rodičovská dovolená, vám končí nejpozději v den 3 narozenin dítěte (může případně i dříve, pokud jste si takto domluvila v zaměstnání). Následující pracovní den, byste se měla vracet do zaměstnání.

Během rodičovské dovolené, nemáte nárok na nemocenské dávky. Pokud vám ale pracovní neschopnost (neschopenka), začne až po skončení rodičovské dovolené, tak už platí běžné podmínky.

Neschopenka vám tedy může „navazovat“ na ukončenou rodičovskou dovolenou, neměla by ale začít dříve, než skončí rodičovská dovolená.

Během pracovní neschopnosti, máte nárok na náhradu mzdy za nemoc (platí zaměstnavatel), a následně i na nemocenské dávky (platí stát). Vzhledem k předchozí rodičovské dovolené, by se při výpočtu nemocenské zřejmě vycházelo z pravděpodobného výdělku.

Během pracovní neschopnosti, ale platí řada omezení. Některá stanovuje lékař s ohledem na zdravotní stav. Další jsou stanovena zákonem.

I během rizikové těhotenství, jste při neschopence omezena vycházkami. Ty vám lékař může povolit maximálně na dobu 6 hodin denně, a pouze v rozmezí od 7 do 19 hodin.

Pracovní neschopnost (neschopenka), se může vztahovat pouze k jednomu zaměstnání (tam kde máte rodičovskou dovolenou a náročnou fyzickou práci). Nebo mohou být vystaveny i dvě neschopenky, pro obě stávající zaměstnání.

Pokud byste měla neschopenku jenom v jednom zaměstnání, pak je možné vykonávat to druhé. Ale pouze v případě, že by to nebylo v rozporu s pokyny lékaře (povinnost dodržovat léčený režim).

A pouze v době, kdy máte povoleny vycházky (resp. docházet do druhého zaměstnání můžete jenom během vycházek, pokud byste pracovala z domu, pak je to bez omezení).

Co se týká nároku na PPM z obou zaměstnání, tak tam záleží na tom, zda jsou/budou v obou zaměstnáních splněny příslušné podmínky. Při souběhu více zaměstnání, musí být podmínky splněny v každém ze zaměstnání samostatně.

V zaměstnání, kde máte rodičovskou dovolenou, by měly být splněny podmínky pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství.

U druhého zaměstnání ale záleží na tom, jestli i zde je splněna podmínka účasti na nemocenském pojištění v délce alespoň 270 dní za poslední dva roky.

Tj. musí se jednat o zaměstnání, kde vám vzniká účast na nemocenském pojištění (nesmí to být například jenom dohoda DPP s příjmem do 10 000 Kč, apod.).

Pokud by byly splněny podmínky v obou zaměstnáních, pak se pro výpočet PPM, použijí vyměřovací základy z obou zaměstnání

Nedostáváte ale 2x mateřskou a ani se nejedná prostý součet. I ze dvou zaměstnání je stále nárok jenom na jednu mateřskou. Ta ale může být vyšší, než kolik by vycházela mateřská od jednoho zaměstnavatele.

Mateřskou nebo rodičovskou dovolenou, můžete mít v obou zaměstnáních.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Výživné na těhotnou studentku VŠ (s otcem dítěte nežije)

-

Dobrý den, chtěla bych vědět jak je to v případě vyživovací povinnosti vůči těhotné studentce. Dcera čeká miminko je ve 4 ročníku na VŠ, s otcem dítěte nežije. Dokud bude potřebovat, bude bydlet u nás. Má otec dítěte vyživovací povinnost k naší dceři nebo je vyživovací povinnost na nás, rodičích?

Zobrazit odpověď

Druhé těhotenství – mám na něco nárok?

-

Dobrý den, mám dítě (3 roky) v září 2024 by mělo nastoupit do MŠ, rodičovský příspěvek pobírám do října 2024. Můj dotaz zní… plánujeme druhé dítě, ale před prvním porodem jsem měla práci na dobu určitou (rok). Na mateřskou jsem nastoupila v únoru 2021 a tentýž měsíc mi skončila smlouva u zaměstnavatele, takže je mi […]

Zobrazit odpověď

Výpočet mateřské – neschopenka nebo neplacené volno?

-

Dobrý den, Zajímalo by mě co je lepší a jaký to má vliv na druhou mateřskou. První dítě narozené 6/2021, rodičovská dovolená do 6/2024 a rodičovský příspěvek až do 12/2024. Druhé dítě termín porodu 11/2024. Co je lepší jít na neschopenku od 6/2024 – 10/2024 nebo si vzít na tu dobu neplacené volno? A má […]

Zobrazit odpověď

Brigáda při mateřské na DPP/DPČ u jiné firmy

-

Dobrý den, Pracuji na částečný úvazek (25h/týdně) pro IT společnost jako naborarka a naskytla se mi možnost brigády na DPP/DPČ u jiné firmy jako asistentka. Na začátku června mám však nastupovat na mateřskou dovolenou – mohu si během této doby „novou“ práci, která by byla na DPP nebo DPČ ponechat? Děkuji moc za odpověď a […]

Zobrazit odpověď