Nezaměstnaná těhotná – je možnost získat nárok na mateřskou?

Dobrý den, asi týden po konci v zaměstnání jsem otěhotněla, byla jsem v tu dobu registrovaná na ÚP. Jako těhotnou mě dosud nikdo nezaměstnal, nyní jsem již v 5. měsíci.

Je možnost získat nárok na mateřskou, pokud bych si odteď hradila zdravotní pojištění sama?

Obávám se totiž, že zaměstnání již nezískám a bohužel nemáme ve svém okolí žádnou firmu, co by mě zaměstnala aspoň “na oko”.

Děkuji a přeji krásný den.

Dotaz poslal/a: Lucie, 14.05.2023 19:48
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 18.05.2023 9:44 napsal/a:

Dobrý den,

Nárok na „mateřskou“ (peněžitou pomoc v mateřství), nijak nesouvisí s placením zdravotního pojištění.

Pokud jste nyní vedená na Úřadu práce jako nezaměstná, pak za vás zdravotní pojištění platí stát. Pro nárok na mateřskou (PPM), to ale nehraje žádnou roli.

Pro nárok na mateřskou, je podstatná účast na nemocenském pojištění. Nemocenské pojištění, platí za své zaměstnance zaměstnavatel. Podnikatelé (OSVČ) si mohou nemocenské pojištění platit sami (dobrovolná platba).

Úřad práce, za vás nemocenské pojištění neplatí (aktuálně tedy nemáte nárok ani na placenou neschopenku, ani na mateřskou).

Nemocenské pojištění, si nemůžete platit sama. To je možné jen u podnikatelů (dobrovolné nemocenské pojištění pro OSVČ je aktuálně 168 Kč měsíčně). Ale to pro vás nemá žádný význam.

Pokud byste si chtěla začít platit nemocenské pojištění jako OSVČ, pak by to znamenalo zahájení podnikání a placení i minimálního sociálního a zdravotního pojištění.

Navíc pro OSVČ je podmínkou placení nemocenského pojištění, alespoň 180 dní v posledním roce před začátkem PPM. Tj. vzhledem k pátému měsíci těhotenství, by vám nepomohla ani tato varianta (nehledě na to, že „mateřská“ pro OSVČ vychází velmi nízká – cca 5500 Kč měsíčně).

Jedinou možností, jak mít nárok na mateřskou, je nástup do zaměstnání ještě v době před porodem, kde by vám vznikala účast na nemocenském pojištění.

Kromě toho by musely být splněny i všechny ostatní podmínky – především doba účasti na nemocenském pojištění, alespoň 270 dní za poslední 2 roky.

Pokud jste nyní nezaměstnaná a do porodu vás už nikdo nezaměstná, pak na mateřskou (PPM) zřejmě nebudete mít nárok.

Po narození dítěte (ihned po porodu), ale máte určitě nárok na rodičovský příspěvek. Rodičovský příspěvek je aktuálně 300 000 Kč na jedno dítě (u dvojčat je to 450 000 Kč). Bez předchozího zaměstnání, si můžete zvolit měsíční částku až do 13 000 Kč měsíčně (u dvojčat až do 19 500 Kč).

U rodičovského příspěvku se plánuje i zvýšení o 50 000 Kč (zřejmě od začátku roku 2024).

Na rodičovský příspěvek máte nárok už jen díky tomu, že budete pečovat o nejmladší dítě v rodině (není podmínkou předchozí zaměstnání nebo placení nějakého pojištění).

Kromě rodičovského příspěvku, můžete mít po porodu nárok i na porodné (nárok je při příjmu do 2,7 násobku životního minima). Nebo na přídavky na dítě (nárok je při příjmu do 3,4 násobku životního minima).

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Výpověď v práci a čerpání rodičovského příspěvku – mám nárok na podporu?

-

Dobrý den, Po RD jsem nastoupila den po 3. narozeninách dcery do zaměstnání. Po 1,5 měsíci jsme se dohodli se zaměstnavatelem, na výpovědi dohodou. Hledám si nové zaměstnání. Můžu se nahlásit na ÚP do doby, než si ho najdu? Budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti 45%? Nebo mi úřad řekne, že jelikož čerpám rodičovský […]

Zobrazit odpověď

Těhotenství – ukončení zaměstnání dohodou a neschopenka

-

Dobrý den, mám měsíc po zkušební době a se svým zaměstnavatelem jsme se dohodli, že koncem května odejdu z práce na dohodu. Že ukončím pracovní poměr. Měla jsem jít poslední 3 dny, ale musela jsem z práce odejít k doktorovi,  protože jsem nedávno zjistila těhotenství a začala mít problémy. Následně si mě v nemocnici nechali […]

Zobrazit odpověď

Peněžitá pomoc v mateřství – ochranná doba po výpovědi ze zaměstnání

-

Dobrý den, situace se má tak, že s manželem plánujeme v blízké době miminko. Bohužel ale firma, ve které pracuji 8 let, končí a tak mi hrozí výpověď během 14 dnů. Dočetla jsem se, že je nějaká ochranná lhůta 180 dnů. Ráda bych věděla, co to pro mne znamená, když mi to do porodu nevyjde […]

Zobrazit odpověď

Ukončení pracovního poměru před nástupem na mateřskou

-

Dobrý den, 25. srpna 2023 mi končí pracovní smlouva uzavřená na rok. Termín porodu mi vychází na 15. 10. 2023. Na mateřskou tedy nastoupím po ukončení pracovního poměru. Musím se ještě evidovat na Úřad práce, abych dostala podporu na mateřské dovolené? Musím o dávku žádat sama u OSSZ nebo ji za mě podá ještě zaměstnavatel? […]

Zobrazit odpověď